updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Biegną, bo dbają o zdrowie

  • Napisane przez KR / Gazeta Finansowa
  • Dział: CSR
Wyróżniony Łódź Maraton Dbam o Zdrowie 2011. Łódź Maraton Dbam o Zdrowie 2011.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, w Łodzi wystartuje Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Trasa biegu będzie prowadzić przez najatrakcyjniejsze miejsca miasta.

Dla maratończyków będzie to też ostatnia szansa na uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Organizatorami Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest Pelion Healthcare Group oraz DOZ S.A. – spółka, będąca właścicielem portalu www.doz.pl oraz zarządzająca siecią Aptek Dbam o Zdrowie. W organizację tegorocznego maratonu, podobnie jak rok temu, włączył się Urząd Miasta Łódź.

Trasa maratonu, który odbędzie się 15 kwietnia, została wyznaczona w ścisłym centrum miasta. Zawodnicy wystartują z al. Unii Lubelskiej obok Aquaparku Fala; meta będzie zlokalizowana w Atlas Arenie. Zawodnicy przebiegną głównymi arteriami miasta, m.in. ulicami Mickiewicza, Piotrkowską, Sienkiewicza oraz Maratońską.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. Według niej Łódź Maraton Dbam o Zdrowie ma szansę stać się jednym z wiodących maratonów w Polsce. Świadczy o tym chociażby ilość zgłoszeń, także z USA, Słowacji, Niemiec, Francji oraz Maroka.

W ubiegłym roku w maratonie wystartowało ok. 1,5 tys. biegaczy, a w tym zgłoszeń jest już ponad 1,3 tys., dlatego organizatorzy spodziewają się, że na starcie może stanąć ponad 3 tys. zawodników.

 

 {jumi [*9]}

 

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl