updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Dzieci rysują satelity

  • Napisane przez wsos / Gazeta Finansowa
  • Dział: CSR
Praca jednego z laureatów konkursu plastycznego „ASTRA Talent" - Jan Zardzewiały (8 lat) ze szkoły w Kwidzyniu. Praca jednego z laureatów konkursu plastycznego „ASTRA Talent" - Jan Zardzewiały (8 lat) ze szkoły w Kwidzyniu.

Znamy już laureatów pierwszej edycji międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci pod nazwą „ASTRA Talent", zorganizowanego przez SES (wiodący światowy operator satelitarny) pod koniec ubiegłego roku.

Nagrodzone prace młodych artystów – w tym dwojga ośmiolatków z Polski - przedstawiające ich wyobrażenia na temat nadawania satelitarnego, znalazły się w specjalnym kalendarzu na rok 2012.

Dzieci w wieku 8 – 15 lat miały za zadanie przedstawić, jak wyobrażają sobie działanie satelity, za pomocą: rysunków, projektów, obrazków malowanych farbami czy też innych technik artystycznych. Zaproszenia do udziału w konkursie wysłano do 1566 szkół plastycznych dla dzieci i młodzieży na Słowacji, Węgrzech, w Czechach i Polsce.

Młodzi artyści - 12 finalistów – oprócz nagród rzeczowych otrzymało możliwość pokazania swoich prac szerszej publiczności. Rysunki laureatów konkursu znalazły się w kalendarzu SES na rok 2012, który został rozdystrybuowany w Europie Centralnej i Wschodniej. Ponadto internauci wybrali sześciu zwycięzców. Głosowanie odbywało się na stronie www.astratalent.eu.  Jury wybrało dwie prace polskich dzieci. Ich autorami są: Agata Michalska (8 lat) ze szkoły w Damnicy i Jan Zardzewiały (8 lat) ze szkoły w Kwidzyniu.

- Jesteśmy mile zaskoczeni wynikami pierwszej edycji konkursu. Zainteresowanie, kreatywność i poziom techniczny prac dzieci przekroczyły oczekiwania nie tylko nasze, ale również samego jury, w którego skład wchodzili profesjonalni artyści. Obecnie przygotowujemy się do kolejnej edycji, w której chcemy dotrzeć do jeszcze większej liczby krajów, a także rozszerzyć projekt - powiedziała Barbara Uzunowa-Drymer, Dyrektor Marketingu SES na Europę Centralną i Wschodnią.

 

{jumi [*9]}

 

Please provide full Credentials Infomation