updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Więcej dla pożytku publicznego

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Laureaci konkursu "Razem możemy więcej" Fot. Fundacja DoZ Laureaci konkursu "Razem możemy więcej"

Fundacja Dbam o Zdrowie wyłoniła laureatów Konkursu Grantowego „Razem możemy więcej!”.

1 marca w Muzeum Farmacji im. prof. Jana Muszyńskiego w Łodzi odbyła się uroczystość podpisania umów ze zwycięzcami. Fundacje i organizacje pozarządowe nagrodzone przez Fundację otrzymają kwotę prawie 600 tys. zł. Początkowo laureaci konkursu mieli otrzymać 300 tys. zł, jednak zainteresowanie grantem okazało się tak duże, że dzięki wsparciu fundatora Fundacji DoZ, Grupy Kapitałowej Pelion, udało się podwoić kwotę przekazanej pomocy. Konkurs „Razem możemy więcej” został ogłoszony w grudniu 2011 r. Był on skierowany do organizacji pozarządowych, instytucji społecznych, stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej. Konkurs jest częścią projektu „Razem możemy więcej” realizowanego przez Fundację DoZ od 2010 r.

Celem konkursu, a także całego programu, jest aranżacja i realizacja działań (prowadzonych wspólnie z innymi organizacjami pożytku publicznego), dzięki którym zwiększa się dostępność leków dla pacjentów, czyli po prostu umożliwienie większej ilości osób wykupienia niezbędnych medykamentów. Dotychczas Fundacja wsparła ponad 100 organizacji z terenu całej Polski. W ramach projektu współpracowała m.in. z Towarzystwem Pomocy Brata Alberta, Stowarzyszeniem Integracyjnym Wspólnoty Barka, Fundacją Iskierka. - Od początku istnienia Fundacji doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że gros fundacji i stowarzyszeń w Polsce podobnie jak my wspiera swoich podopiecznych w zakupie niezbędnych leków. Wielokrotne spotkania, rozmowy, ankiety, a przede wszystkim wspólna wymiana doświadczeń utwierdziły nas w przekonaniu, że ta kwestia wymaga zintensyfikowania działań, zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i skuteczności, a procedury przekazania pomocy- ułatwienia. Mieliśmy już sprawdzone narzędzia pomocy swoim beneficjentom, czyli kartę na leki. Następnym krokiem współpracy i niesienia pomocy było więc ogłoszenie konkursu grantowego - mówi Elżbieta Łacina z Fundacji Dbam o Zdrowie.

Do udziału w komisji konkursowej, oprócz przedstawicieli Fundacji, zaproszenie przyjęli m.in. dr Konrad Szosland z Kliniki Endokrynologii Centrum Zdrowia Matki Polki oraz Andrzej Cylke, przewodniczący Sądu Aptekarskiego przy łódzkiej Okręgowej Izbie Aptekarskiej. Wśród laureatów konkursu znalazły się organizacje z Krakowa, Lublina, Płocka, Poznania, Częstochowy, Jarosławia, Wrocławia, Warszawy, Leszna, Żor, Gniezna, Olsztyna, Kalisza, Rzeszowa, Stalowej Woli, Dębicy i oczywiście Łodzi. Są to m.in. Towarzystwo Przyjaciół „Dom na Osiedlu, Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Bez Barier” Stowarzyszenie „Lekarze Nadziei”, Caritas Archidiecezji Warmińskiej i Krakowskiej. Fundacja „Dbam o Zdrowie” powstała w 2007 r. z inicjatywy farmaceutów Aptek Dbam o Zdrowie oraz dzięki zaangażowaniu Pelion SA. W 2008 r. uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. Fundacja przekazuje pomoc w postaci specjalnych kart Podaruj Zdrowie, za które beneficjenci mogą kupić w aptekach potrzebne leki i artykuły medyczne. Dotychczas przekazała pomoc o łącznej wartości blisko 2 mln zł.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation