updated 1:23 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

Historia polskiego futbolu w Toruniu

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Historia polskiego futbolu w Toruniu www.sxc.hu

Od 5 do 18 marca br. odwiedzający Rynek Nowomiejski w Toruniu mogą oglądać plenerową wystawę zdjęć „Polska piłka – historie prawdziwe”.

Ekspozycja, przygotowana przez sieć sklepów Biedronka, Oficjalnego Sponsora Reprezentacji Polski w piłce nożnej, przedstawia historię największych polskich sukcesów piłkarskich. Część zdjęć została wykonana w 3D. Kilkadziesiąt fotografii na wystawę wybrał Tomasz Wołek – dziennikarz, publicysta, komentator sportowy i pasjonat piłki nożnej. Opatrzył on wszystkie zdjęcia krótkimi opisami. Są to prawdziwe historie z wcale nie tak odległych czasów, gdy polska reprezentacja odnosiła sukcesy na arenie międzynarodowej (złoty medal olimpijski w Monachium oraz trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w 1974 i 1982 roku). Pojawiają się także zupełnie współczesne impresje o obecnych piłkarzach i projektach, obrazujące np. otwarcie jednego z boisk, tzw. „Orlików”.

„W tych budzących wzruszenie zdjęciach przegląda się bujna i burzliwa niekiedy historia naszego futbolu. Ale wyłania się też z nich nadzieja, że dni sławy powrócą. Tak się dzieje, gdy mamy przed sobą portret Michała Globisza, który swoich juniorów, podobnie jak Andrzej Zamilski, doprowadził do mistrzostwa Europy” – napisał Tomasz Wołek we wstępie do katalogu wystawy.

Wystawa została otwarta pierwszego dnia XIX Forum Gospodarczego, odbywającego się w Toruniu w dniach 5-6 marca, br., którego współorganizatorem była firma Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci sklepów Biedronka. Wystawę „Polska piłka – historie prawdziwe” można było oglądać w Toruniu nieodpłatnie, przez pierwszą dobę ekspozycji. Następnie trafi ona do kolejnych miast: Wrocławia, Poznania i Gdańska, by w czerwcu, tuż przed Mistrzostwami Europy, dotrzeć do Warszawy. Sieć sklepów Biedronka jest Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej od czerwca 2010 roku. Będzie wspierać polskich piłkarzy zarówno podczas Mistrzostw Europy w br., jak i podczas eliminacji do Mistrzostw Świata 2014.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation