updated 12:37 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Kobiety będą się ścigać po raz drugi

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Start do I edycji Rajdu Polski Kobiet. Fot. Fundacja Teraz Kobiety Start do I edycji Rajdu Polski Kobiet.

Fundacja Teraz Kobiety rozpoczęła zapisy do udziału w II edycji Rajdu Polski Kobiet, który odbędzie się w dniach 26-27 maja 2012 r.

Wszystkie uczestniczki podczas Rajdu będą miały przeprowadzone badania profilaktyczne. Start Rajdu odbędzie się w Warszawie na ul. Malowniczej. Trasa będzie wiodła przez miejscowości położone wokół Warszawy (Otwock, Karczew, Góra Kalwaria, Podkowa Leśna, Lesznowola, Otrębusy, Konstancin, Piaseczno). Zostanie ona tak przygotowana przez Komandora (Witolda Prószyńskiego) aby mogły ją przejechać nawet samochody osobowe z napędem 2X4. Wyjątkowo w rajdzie będą mogły brać udział również załogi męskie – w charakterze wsparcia operacyjnego, m.in. Rafał Sonik, Przemek Saleta, Waldemar Błaszczyk, Kamil Butruk i inni oraz oczywiście Jarek Kazberuk – Twarz Rajdu. W rajdzie wezmą udział trzy piosenkarki i kilka aktorek oraz celebrytek. Partnerami samochodowymi są Seat i Subaru, pojedyncze załogi kobiece wystawią: Dealer BMW Bawaria Motors, Dealer Mercedesa, Dealer Lexus, a także Volvo Auto Polska. Uczestniczki Rajdu będą miały wykonane badania profilaktyczne (podczas Rajdu) w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku oraz Warszawskim Centrum Onkologii (mammografia i cytologia)

Mieszkanki Warszawy będą miały możliwość przeprowadzenia badań cytologicznych i mammograficznych w Centrum Onkologii w Warszawie w specjalnie dyżurujących gabinetach –  przez okres trwania rajdu – bez potrzeby zapisywania się w kolejkę. W przypadku badań mammograficznych będzie potrzeba posiadania jedynie skierowania na badanie dla tych kobiet, które nie przekroczyły 50. roku życia. Na całej trasie Rajdu będą podstawione Mammobus firmy MEDICA z Łodzi, cytobusy oraz ambulanse do poboru krwi, z usług których będą mogły skorzystać wszystkie mieszkanki miast i gmin przez które będzie wiodła trasa Rajdu. Fundacja Teraz Kobiety wystąpiła do władz tych miast o pomoc w sfinansowaniu części badań mammograficznych dla tych kobiet, które zgłoszą się do badania, a nie są zakwalifikowane do bezpłatnych badań  skryningowych  (dotyczy  pań,  które  nie  przekroczyły  50.  roku  życia,  tj.  grupa  wiekowa 35-50 lat).

Nocleg zaplanowany jest pod Warszawą – w hotelu Cyprus w Książenicach. Drugiego dnia, tj. 27 maja uczestnicy rajdu przyłączą się do lokalnego rajdu, który odbywać się będzie w Piasecznie (organizowany również przez Witolda Prószyńskiego), z okazji Dni Piaseczna. Fundacja wraz z Seat Iberia Motor Company SA oraz Subaru Import Polska zaplanowane ma kilka pikników medycznych na terenie całego kraju, w tym w: Warszawie  -  21-22 kwietnia; Gdyni i Gdańsku - 12-13 maja; Mińsku Mazowieckim - 1 lipca; Szczecinie – 28-29 lipca; Lublinie – data do ustalenia – dożynki w mieście; Krakowie - data do ustalenia. Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie www.rajd-polski-kobiet.pl  w zakładce „II edycja”.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation