updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Piękna Helena ponownie w Wolsztynie

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Ubiegłoroczna Parada Parowozów w Wolsztynie Fot. PKP Cargo Ubiegłoroczna Parada Parowozów w Wolsztynie

Parowozy z Czech, Niemiec, Węgier i Polski, a wśród nich legendarna „Piękna Helena”, gwiazdy estrady, i spektakl „Światło, dźwięk, para” to atrakcje kolejnej Parady Parowozów.

Zorganizuje ją PKP CARGO w Wolsztynie. Już tradycyjnie w ostatni weekend kwietnia wolsztyńska parowozownia będzie miejscem spotkania miłośników kolei. Głównymi bohaterami imprezy w sobotę, 28 kwietnia, będą parowozy. Udział w paradzie weźmie udział kilkanaście zabytkowych maszyn, a wśród nich najstarszy czynny w Polsce, obchodzący właśnie stulecie, parowóz Ol12. Swoją urodą będzie przyciągać uwagę widzów lokomotywa Pm36, zwana „Piękną Heleną”, zdobywczyni złotego medalu na Wystawie Techniki i Sztuki w Paryżu w 1937 r. Podwoje dla zwiedzających otworzy zabytkowa, ponad stuletnia parowozownia, w której zachowano historyczne urządzenia i sprzęt do naprawy i utrzymania parowozów. Interesująco zapowiada się także pokaz obrządzania parowozów. Paradzie będą towarzyszyć liczne konkursy i pokazy, m.in. mistrzów akrobatyki. Nie zabraknie także dobrej muzyki. Gwiazdami wieczoru będą Ingrid, Stachurski i zespół Feel.

Kulminacyjnym punktem imprezy będzie widowisko pt. „Światło, dźwięk, para”. W spektaklu zobaczymy majestatyczne, buchające parą lokomotywy w specjalnie przygotowanej na tę okazję muzycznej aranżacji oraz efektownej oprawie świetlnej i pirotechnicznej z udziałem słynnych akrobatów, tancerzy i cyrkowców. Pełen atrakcji dzień uwieńczy dyskoteka, którą do białego rana poprowadzi znany prezenter muzyczny Hirek Wrona. Parowozowy piknik cieszy się dużą popularnością i co roku gromadzi dziesiątki tysięcy widzów nie tylko z kraju, ale także z wielu państw europejskich, a nawet miłośników kolei z Azji i Australii. Parada odbywa się w wolsztyńskiej parowozowni, która istnieje od ponad 100 lat i jako jedyna w Europie prowadzi planowy ruch pociągów przy wykorzystaniu lokomotywy parowej. Od 2003 r. gospodarzem i mecenasem Parowozowni Wolsztyn jest, w myśl hasła „Od pokoleń kochamy kolej…”, spółka PKP Cargo. Więcej informacji o Paradzie:

http://www.facebook.com/pkpcargo

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl