updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Dobroczynna Gala w Fortecy

  • Napisane przez Kinga Wesoły
  • Dział: CSR
Konferencja prasowa Fundacji św. Jana Jerozolimskiego Daniel Bereza Konferencja prasowa Fundacji św. Jana Jerozolimskiego

Już w najbliższą sobotę, czyli 10 kwietnia w warszawskiej "Fortecy" będzie miało miejsce ważne wydarzenie w życiu kulturalno-dobroczynnym stolicy. Fundacja św. Jana Jerozolimskiego – organizacja charytatywna działająca od 20 lat – organizuje Galę oraz Wieczór pt. "Przepiórka, Piórka i Czarny Melonik".  W trakcie Gali po raz pierwszy przyznana zostanie Nagroda im. św. Jana.

{jumi [*4]}O samej nagrodzie pisaliśmy już wcześniej na łamach Kuriera365.pl. Będzie ona przyznawana podmiotom, które wspierają Fundację i inne organizacje prospołeczne, a także pomagają osobom i grupom społecznym, które takiej pomocy potrzebują. W kapitule znalazły się znane osoby ze świata nauki i kultury takie jak Piotr Adamczyk, Ilona Łepkowska, Janina Linger-Żeromska, Joanna Radziwiłł, prof. Tomasz Niemiec, prof. Jerzy Woy- Wojciechowski. Wśród tegorocznych nominowanych znalazły się firmy i instytucje samorządowe.

Galę poprowadzi znana prezenterka telewizyjna Anna Popek. W programie wydarzenia, oprócz wręczenia wyżej wspomnianej nagrody, znajduje sie też m.in. loteria i losowanie głównej nagrody, a także aukcja cennych przedmiotów na rzecz dzieci. Wśród nich m.in. biżuteria projektu Macieja Zienia i grafika kolorowana F. Chopina - dar Hanny Bakuły. Oczywiście nie zabraknie też tańców do białego rana.

Nominowani do I edycji Nagrody

Oto podmioty, które uzyskały nominację do pierwszej, tegorocznej edycji Nagrody:

· Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy – partner Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego w realizacji programów na rzecz zaniedbanych praskich dzieci. Dzięki wsparciu, zaangażowaniu i życzliwości Wydziału działania Fundacji w tym zakresie mają spójny i długofalowy charakter.

· Nałęczów Zdrój sp.z o.o. – producent Cisowianki, drugiej pod względem udziałów w rynku wody butelkowanej w Polsce. Firma od kilku lat konsekwentnie wspiera działania Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego na rzecz osób niepełnosprawnych (współuczestnicząc w organizacji pielgrzymki do Lourdes), a także działaniach na rzecz dzieci i młodzieży. Ponadto angażuje się w wiele społecznych przedsięwzięć, takich jak: akcja Woda dla Sudanu oraz Obchody Roku Chopinowskiego.

· Fundacja Dzieci Niczyje – istnieje od 1991 roku, jest organizacją pozarządową o charakterze non-profit. Jej misją jest ochrona dzieci przed krzywdzeniem oraz pomoc dzieciom krzywdzonym, ich rodzinom i opiekunom Ponadto fundacja działa m.in. na rzecz poprawy sytuacji dzieci uczestniczących w procedurach prawnych w charakterze świadków, profilaktyki krzywdzenia dzieci przez dorosłych oraz rówieśników, przeciwdziałania zagrożeniom dzieci w Internecie oraz rodziców przeżywających trudności w wychowaniu dzieci. Wraz z Polkomtelem, operatorem największej polskiej sieci komórkowej Plus, realizuje projekt Telefony Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

· Hand-Prod – jedna z najstarszych polskich prywatnych firm medycznych. Specjalizuje się w zaopatrywaniu placówek służby zdrowia w leki, odczynniki do diagnostyki laboratoryjnej i naukowej oraz sprzęt medyczny. Dzięki wielkiemu wsparciu Prezesa firmy, pana Leszka Rafała, Hand-Prod był wieloletnim partner Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego w realizacji działań na rzecz dzieci i młodzieży.

· JEMS Architekci sp. z o.o. – pracowania architektoniczna, którą wyróżniają nie tylko wykonane projekty , ale także zespół, który corocznie wciela się w nieocenionych Mikołajów dla podopiecznych dzieci Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego.

· Drukarnia Efekt – od wielu lat z wielkim zaangażowaniem wspiera działania Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego, realizując profesjonalny druk zaproszeń i plakatów. Właściciel, p. Tadeusz Markiewicz, wspiera Polaków na Wschodzie.

Fundacja św. Jana Jerozolimskiego – dwadzieścia lat pomocy potrzebującym

W bieżącym roku Fundacja św. Jana Jerozolimskiego obchodzi jubileusz 20-lecia działalności. Jej działania skoncentrowane są na walce z biedą, patologią społeczną oraz na wsparciu osób niepełnosprawnych. Największym wyzwaniem Fundacji są działania na rzecz 55 podopiecznych z grona dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat, dla których stworzono cztery dzienne domy: Dom Małego Stasia, Dom Św. Mikołaja, Dom Pawła i Dom Piotra. Młodzi podopieczni pochodzą z najbiedniejszych i dysfunkcyjnych praskich rodzin. W maju każdego roku Fundacja organizuje pielgrzymkę do ośrodka kultu maryjnego w Lourdes (Francja) dla ośmiu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

Za działania na rzecz dzieci i młodzieży Fundacja otrzymała szereg zaszczytnych nagród i wyróżnień, m.in. od Prezydenta RP, Burmistrza Gminy Praga-Południe, Kapituły Orderu Uśmiechu, Fundacji im. Brata Alberta, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF.

{jumi [*9]}

 

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl