updated 4:55 PM CEST, Jun 26, 2019
A+ A A-

Od 1 grudnia zwolnienia tylko w formie elektronicznej

  • Napisane przez Redakcja
  • Dział: Gospodarka
Wyróżniony Od 1 grudnia zwolnienia tylko w formie elektronicznej fot. Pixabay

– 1 grudnia 2018 r. papierowe zwolnienia lekarskie odejdą do historii – zapowiedziała we wtorek, na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Jeszcze w styczniu tego roku e-zwolnienia stanowiły jedynie ok. 10 proc. wszystkich wystawianych zwolnień. Tymczasem aktualnie co drugie zwolnienie wydawane jest w formie elektronicznej przez blisko 50 tys. uprawnionych lekarzy.

- Przez wiele lat zwolnienia nastręczały wiele trudności i lekarzom i pacjentom. Wprowadzenie e-zwolnień ma ułatwić proces ich wystawiania. Tak przygotowane e-zwolnienie automatycznie trafia do ZUS, a więc mamy oszczędność również pacjenta, który do tej pory często chory, albo z chorym dzieckiem, miał obowiązek dostarczenia zwolnienia w wersji papierowej – mówiła minister Rafalska.

W środę 7 listopada przedstawiciele kierownictwa resortów rodziny i zdrowia rozpoczną serię spotkań we wszystkich województwach, podczas których lekarzom i pracodawcom przybliżone zostaną zasady wprowadzania e-zwolnień. Spotkania potrwają do końca listopada.

źródło: Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej

Please provide full Credentials Infomation