updated 10:57 PM CEST, Jun 15, 2019
A+ A A-

Zanieczyszczona rosyjska ropa - chcemy rekompensat

Wyróżniony Zanieczyszczona chlorkami ropa zalega w rurociągu Przyjaźń Pixabay Zanieczyszczona chlorkami ropa zalega w rurociągu Przyjaźń

W związku z zanieczyszczeniem chlorkami ropy w rurociągu Przyjaźń Polska zaprzestała jej odbioru. Do tej pory strona rosyjska nie przekazała wiarygodnego harmonogramu przywrócenia dostaw czystej ropy. Minister Tchórzewski wnioskuje również o zrekompensowanie przez stronę rosyjską strat które ponieśliśmy z powodu wstrzymania dostaw.

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski wystąpił do Ministra Energetyki Federacji Rosyjskiej Aleksandra Novaka, z wnioskiem o podjęcie pilnych działań mających na celu jak najszybsze przywrócenie drożności systemu i dostaw czystej ropy, poinformował resort.

"Wobec braku reakcji rosyjskich dostawców ropy naftowej na wystąpienia polskich rafinerii o przekazanie wiarygodnego harmonogramu usunięcia przez stronę rosyjską zanieczyszczonej ropy z całości rurociągu, oraz o zrekompensowanie strat poniesionych z tytułu odbioru zanieczyszczonej ropy, minister energii Krzysztof Tchórzewski wystąpił 21 maja 2019 r. do swojego odpowiednika, ministra energetyki Federacji Rosyjskiej Aleksandra Novaka, z wnioskiem o podjęcie pilnych działań mających na celu jak najszybsze przywrócenie drożności systemu i dostaw czystej ropy" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Ministerstwo Energii kontynuuje monitorowanie sytuacji w zakresie dostaw do polskich rafinerii i zapotrzebowania rynku na paliwa, podkreślono

"Zgodnie z informacjami z sektora naftowego przerób w polskich rafineriach odbywa się w sposób niezakłócony, w oparciu o dostawy realizowane przez Naftoport oraz uwolnione przez Ministra Energii zapasy obowiązkowe" - podkreślono w komunikacie.

Czytaj więcej na Biznesciti.com

Please provide full Credentials Infomation