updated 10:57 PM CEST, Jun 15, 2019
A+ A A-

MF ogłasza konkurs. Dla najlepszych płatne staże!

Wyróżniony Ministerswo Fnansów ogłasza konkurs Obraz Gerd Altmann z Pixabay Ministerswo Fnansów ogłasza konkurs

Przedstaw swoją wizję sprawiedliwego opodatkowania i zostań podatkowym liderem. Ministerstwo Finansów zaprasza do składania prac konkursowych do 16 czerwca!

 

"Nierówności w podatkach" to temat pracy konkursowej w piątej edycji konkursu „Podatkowi liderzy". Studenci i absolwenci kierunków prawniczych i ekonomicznych przedstawią swoją wizję sprawiedliwego, a zarazem efektywnego systemu podatkowego, uwzględniającego najistotniejsze różnice pomiędzy podatnikami. Na najlepszych czeka 6 płatnych staży w Ministerstwie Finansów.
 
W różny sposób opodatkowuje się rodziny i samotnych, pracowników i przedsiębiorców, małe firmy i koncerny. Czy odmienności między podatnikami są wystarczająco duże, żeby różnicować ich sytuację podatkową? Czy podatki są odpowiednim narzędziem do uwzględniania decyzji życiowych i biznesowych obywateli? Czy powinny służyć do motywowania ich do działań, które państwo uznaje za pożądane?
 
Przedstaw swoją wizję sprawiedliwego i efektywnego systemu podatkowego i zostań podatkowym liderem!
 
Sukces poprzednich edycji konkursu jest impulsem dla Ministerstwa Finansów, by po raz kolejny zaangażować studentów i absolwentów do dyskusji na temat aktualnych wyzwań, które stoją przed polskim prawem podatkowym. Laureaci otrzymają zaproszenie do odbycia stażu w Ministerstwie Finansów i wezmą udział w tworzeniu rozwiązań podatkowych, które będą służyć wspieraniu rozwoju gospodarczego Polski.

Udział w konkursie

Pracę konkursową pt. „Nierówności w podatkach" wyślij do 16 czerwca 2019 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

UWAGA: praca nie może przekroczyć dwóch stron formatu A4, czcionka 12.
 
Do pracy dołącz CV, wypełnioną kartę zgłoszenia udziału w konkursie oraz kopię dokumentu potwierdzającego status studenta/absolwenta na kierunku prawniczym lub ekonomicznym (np. ważnej legitymacji studenckiej lub dyplomu ukończenia studiów).

Harmonogram konkursu

  • do 19 czerwca 2019 r. – informacja o terminie rozmów z autorami wybranych prac konkursowych,
  • 24-28 czerwca 2019 r. – rozmowy kwalifikacyjne,
  • do 5 lipca 2019 r. – publikacja wyników na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/finanse.

MF podatkowym liderom oferuje

  • płatny staż w Ministerstwie Finansów
  • udział w pracach grupy roboczej, zajmującej się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań podatkowych i uszczelnieniem prawa podatkowego.
Please provide full Credentials Infomation