updated 10:57 PM CEST, Jun 15, 2019
A+ A A-

Wakacyjny rozkład jazdy pociągów. Dogodniej w góry i nad morze

  • Napisane przez uj/mat prom.
  • Dział: Gospodarka
Wyróżniony Nowy rozkład pociągów już działa. Obraz rodrix147 z Pixabay Nowy rozkład pociągów już działa.

Wprowadzana 9 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów będzie obowiązywała do 31 sierpnia br.

Przed wyjazdem na wakacje sprawdźcie nowy rozkład! W Gorzowie Wielkopolskim pierwszy pociąg pojechał po zmodernizowanej estakadzie. Na Dolnym Śląsku pasażerowie po 10 latach zmodernizowanymi torami pojechali pociągiem Lubin – Legnica do Wrocławia. Na bezpośrednie połączenie Warszawa – Poznań, bez objazdu przez Gniezno, wyjechały pierwsze pociągi ze stolicy Mazowsza i Wielkopolski.

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pozwala na wprowadzenie letnich ofert podróży pociągiem w góry i nad morze. Zmiany umożliwiają planowe kursowanie pociągów i realizację największych od lat inwestycji kolejowych za prawie 70 mld zł z Krajowego Programu Kolejowego. Efektami prac – obok powrotu pociągów na modernizowane tory są nowe przystanki np. Rzeszów Zachodni i nowe perony m.in. na trasach Częstochowa – Zawiercie i Chybie – Sumina.

Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz na stronach przewoźników.  Wprowadzana 9 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów będzie obowiązywała do 31 sierpnia. Na czas wakacyjnych podróży, zarządca infrastruktury wraz z przewoźnikami przygotował ofertę połączeń, uwzględniając możliwości sieci kolejowej. Podróżni już korzystają z pierwszych efektów prac. Poprawia się komunikacja w aglomeracjach, regionach oraz standard obsługi na stacjach i przystankach. Podróżni zyskują lepszy dostęp do kolei.

Please provide full Credentials Infomation