czwartek, kwiecień 25, 2024
Follow Us
wtorek, 29 październik 2013 11:12

Nagrody dla kreatorów nowych standardów Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nagrody dla kreatorów nowych standardów Fot. A. Micuła

„Sukces w biznesie to przede wszystkim zadowoleni klienci” – jak twierdzą tegoroczni laureaci nagrody „Najlepszy Partner w Biznesie”.

Wyróżnienia przyznawane są już od ponad dziesięciu lat przez magazyn ekonomiczny „Home&Market”. W gronie laureatów znaleźli się m.in. Rafako, SKOK Wołomin, LUX MED, SAS Institute Polska, Vivus Finance, Pelion, Uniqa, Emerson czy Mlekovita. Gala „Najlepszy Partner w Biznesie 2013” odbyła się 28 października w hotelu Hyatt w Warszawie

Nagrody „Najlepszy Partner w Biznesie” przyznawane są już ponad 10 lat. Tym tytułem mogą się poszczycić firmy wyróżniające się na rynku jakością, wiarygodnością i przestrzeganiem najwyższych standardów biznesowych, dla których kluczowa jest relacja z klientami. - Zwyciężają ci, którzy kreują nowe standardy na polskim rynku i uznawani są przez środowisko biznesowe za godne zaufania i warte polecenia – mówi Katarzyna Mazur, redaktor naczelna Home & Market. Nagrody przyznano w kategoriach takich jak: telekomunikacja, leasing, edukacja, banki, usługi pożyczkowe, outsourcing, ochrona zdrowia oraz nagroda specjalna. W sumie wybrano 22 firmy godne tytułu „Najlepszy Partner w Biznesie”. - W biznesie najważniejsze jest zaufanie. Najlepsi partnerzy w biznesie to przede wszystkim firmy szanujące swoich kontrahentów i inwestujące w ciągły rozwój swoich usług – twierdzi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Sponsorem Gali była spółka OSG Records Management. - Cenię sobie ideę nagrody „Najlepszy Partner w biznesie” przyznawanej przez miesięcznik „Home & Market”. Żyjemy i prowadzimy biznesy w czasach, w których praktycznie nikt nie jest samowystarczalny. Powszechnym wyzwaniem jest specjalizacja. To ona decyduje o sukcesie – mówi Jolanta Augustyniak, dyrektor generalna OSG na Europę Środkową i Wschodnią OSG Records Management. - Skoro jednak każdy jest skoncentrowany na fragmencie oznacza, że do uzyskania całości konieczna jest kooperacja wielu specjalistów. Ważne jest aby byli to partnerzy godni zaufania, rzetelni i profesjonalni. Od tego czy uda się ich znaleźć i pozyskać zależy współcześnie powodzenie biznesowe.

Według Augustyniak ważne jest też aby tworzone relacje były korzystne dla wszystkich podmiotów uczestniczących w przedsięwzięciu. - Mam tu na myśli zarówno producentów, jak i odbiorców, ale również kooperantów. Nawet podmioty, które nie są zaangażowane w wiodący proces, a wspierają procesy pomocnicze, odgrywają istotną rolę w realizacji całości i mają wpływ na efekt finalny – mówi dalej dyr. Augustyniak.

- Kiedy myślę o najlepszym parterze w biznesie to chodzi mi zarówno o prawidłowe, według uzgodnionych ustaleń, rozliczanie się z przyjętych na siebie zobowiązań, jak również fachowość i terminowość. Dotyczy to także spraw związanych z jakością, wszak mówimy o najlepszych partnerach, a to oznacza właśnie, że jakość powinna być najwyższej próby. Dlatego też cieszę się, że miesięcznik „Home & Market” poprzez swoje nagrody zwraca uwagę na znaczenie jakim jest posiadanie sprawdzonych, godnych zaufania i gwarantujących wysoką jakość partnerów.

Redakcja „Home&Market” dokonuje wyboru laureatów na podstawie analizy oferty poszczególnych firm oraz opinii przedstawicieli największych przedsiębiorstw prywatnych, ankietowanych przez miesięcznik. Poniżej Najlepszy Partner w Biznesie 2013 – lista laureatów (alfabetyczna):

- Bibby Finacial Service (kategoria: zarzadzanie wierzytelnościami) za wykorzystywanie skutecznych i niestandardowych rozwiązań finansowych wspomagających działanie polskich firm z sektora MSP.

- Dachser (kategoria: transport) za dobry wynik finansowy spółki, który udało się uzyskać mimo trudnych warunków rynkowych.

- DNB Nord (kategoria: banki) za projekty w zakresie finansowania firm z sektora TMT (Telekomunikacja, Media, Technologia). Bank sfinalizował ostatnio trzy duże transakcje finansowania strukturalnego klientów z tego sektora na rzecz spółek: Multimedia, Inea i Polkomtel.

- Emerson (kategoria: nagroda specjalna) za usługę elisty.pl – pierwszą w Polsce usługę outsourcingu obsługi korespondencji dostępną dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz użytkowników indywidualnych.

- Europejski Fundusz Leasingowy (kategoria: leasing) za konsekwentne wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw poprzez dostarczanie im kompleksowych rozwiązań finansowych, takich jak np. leasing swobodny.

- Exatel (kategoria: telekomunikacja) za dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań teleinformatycznych do przedsiębiorstw z sektora finansów i bankowości, energetyki, a także dla krajowych i zagranicznych operatorów telekomunikacyjnych.

- Grupa City Security (kategoria: outsourcing) za dynamiczny rozwój organiczny na polskim i zagranicznych rynkach, oferowanie klientom całkowicie nowego podejścia do ochrony, a w szczególności za stworzenie największej firmy w branży ochrony osób i mienia w Europie Środkowo-Wschodniej – M2.CS, dzięki połączeniu z czeską firmą Mark 2 Corporation.

- ISBnews (kategoria: nagroda dziennikarska) za stworzenie od podstaw w ciągu zaledwie roku profesjonalnej, ekonomicznej agencji informacyjnej o polskim kapitale i odwagę w starciu o rynek z takimi redakcjami jak PAP czy Reuters, a także za szybkie i rzetelne dostarczanie informacji o życiu gospodarczym i bycie dobrym partnerem dla inwestorów, zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych.

- Kancelaria Skarbiec (kategoria: usługi prawne) za stworzenie multidyscyplinarnych zespołów śledczych, dzięki którym kancelaria pomaga firmom w sytuacjach, które rzutują na działalność przedsiębiorstwa tj. przypadki bezprawia urzędniczego, upadłości, wrogie przejęcia, podziały majątku czy konflikty rodzinne.

- Krakowska Szkoła Biznesu (kategoria: edukacja) za otwarcie programów MBA na panujące wokół trendy oraz modyfikowanie merytoryczne programów, zwiększenie specjalizacji, internacjonalizacji i udział praktyków oraz absolwentów w kształtowaniu programu studiów.

- Lux Med (kategoria: opieka medyczna) za ponad 20 lat profesjonalnej, pełnej zaangażowania opieki nad pacjentami i znaczący wkład w podnoszenie ogólnego stanu zdrowia Polaków.

- Masterlease (kategoria: flota) za dobre wyniki sprzedaży oraz w zakresie ilości obsługiwanych samochodów. Za stale ulepszaną, kompleksową ofertę finansowania, serwisu i zarzadzania flotami, która odpowiada na zapotrzebowanie dzisiejszego rynku.

- Mlekovita (kategoria: branża spożywcza) za dynamiczny rozwój firmy – od małej spółdzielni do największej polskiej grupy mleczarskiej, zarówno pod względem wielkości przerobu mleka, jak i sprzedaży produktów mlecznych.

- Pelion Healthcare Group (kategoria: ochrona zdrowia) za świadczenie usług na najwyższym poziomie, ściśle dostosowanych do potrzeb odbiorców i wychodzących naprzeciw ich rosnącym oczekiwaniom. Mimo wielu niekorzystnych zmian na rynku farmaceutycznym (m.in. obniżka marż, zakaz reklamy aptek) giełdowa spółka cały czas prezentuje bardzo dobre wyniki i daje zarobić inwestorom. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że udziałowcami i członkami zarządu cały czas są jej twórcy: Jacek Szwajcowski i Zbigniew Molenda.

- Rafako (kategoria: infrastruktura energetyczna) za wysoką jakość świadczonych usług na rzecz przemysłu energetycznego i skuteczne oparcie się kryzysowi finansowemu. W tym roku firma rozpocznie realizację największego projektu związanego z budowaniem bezpieczeństwa energetycznego kraju dla PGE Elektrownia Opole.

- SAS Institute Polska (kategoria: IT) za umocnienie pozycji na rynku Business Inteligence w Polsce oraz innowacyjne wdrożenia zaawansowanych rozwiązań, które pozwalają w znaczący sposób podnosić efektywność operacyjną i finansową przedsiębiorstw i instytucji publicznych.

- SKOK Wołomin (kategoria: spółdzielcze instytucje finansowe) za dynamiczny rozwój i bardzo dobre wyniki finansowe oraz dobrą politykę pożyczkową. SKOK Wołomin ma bardzo niski odsetek przeterminowanych pożyczek i najwyższe wśród kas oprocentowanie depozytów.

- Uniqa (kategoria: ubezpieczenia) za regularny i dynamiczny rozwój najbardziej rentownych linii produktowych, obejmujących głównie ubezpieczenia majątkowe i osobowe, co pozwoliło na wzrost zysku o ponad 30 proc.

- Warta (kategoria: ubezpieczenia) za wysoką jakość oferty dla klientów korporacyjnych i dynamiczny rozwój współpracy z firmami leasingowymi oraz CFM.

- Velux (kategoria: materiały budowlane) za wysoką jakość oferty handlowej, innowacyjność, budowanie długoterminowych i transparentnych relacji biznesowych.

- Vivus Finance (kategoria: usługi pożyczkowe) za świadczenie nowoczesnych i wygodnych usług finansowych, a także dynamiczny rozwój na polskim rynku. Vivus Finace jest jedną z firm, które powołały do życia Związek Firm Pożyczkowych, którego celem jest regulacja branży oraz stworzenie kodeksu dobrych praktyk.

- Zakład Pozostałości Przetwórstwa Pochodzenia Zwierzęcego w Pszczonowie (kategoria: nagroda specjalna) za nowoczesność i bezpieczeństwo, a w szczególności za zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych stosowanych w krajach Europy Zachodniej, uwzględniających najbardziej restrykcyjne wymogi sanitarne oraz standardy dotyczące ochrony środowiska, a także działania na rzecz rozwoju lokalnej gospodarki i bycie dobrym partnerem dla mieszkańców.

„Home&Market” to prestiżowy miesięcznik ekonomiczny. Publikuje raporty, prezentujące wybrane sektory gospodarki: rynek ubezpieczeniowy, bankowość, leasing, grupy kapitałowe, teleinformatyka oraz rankingi, szeregujące według kryteriów finansowych największe firmy działające w Polsce.

Sponsorem Gali była spółka OSG Records Management. Partnerami byli: Fundacja Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Krajowa Izba Gospodarcza i ekonomiczny dodatek Super Expressu „Super Biznes”. Patroni medialni wydarzenia: Agencja informacyjna Newseria, ISB News, Gentleman, Warszawska Gazeta, Biznes Open, Gazeta Finansowa, Miejska Gazeta Informacyjna oraz portale gf24.pl, Biznesalert.pl, RaportCSR.pl i Kurier365.pl.

{jumi [*9]}

a