updated 4:04 PM CEST, Apr 18, 2019
A+ A A-

ZUS 2.0

Przyjazna dla osób niepełnosprawnych, obsługiwana przez 80 redaktorów i oparta o system, który ma wytrzymać blisko 1,5 mln odsłon dziennie. Niebawem ma zacząć działać nowa strona internetowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przygotowana przez firmę Atos Polska.

Strona, w porównaniu z poprzednią witryną, będzie czytelniejsza i bardziej intuicyjną. Jej zawartość merytoryczna, to ponad 1500 podstron. Według jej twórców witryna ma w prosty sposób przekazać każdemu obywatelowi niezbędne informacje.

Kontrakt firmy Atos z ZUS-em jest kolejnym realizowanym przez spółkę w sektorze publicznym. Jednym z ostatnich jest transformacja cyfrowa prowadzona w Ministerstwie Sprawiedliwości, polegająca na rozbudowie systemu nowych ksiąg wieczystych. Nowe rozwiązania pozwolą obywatelom na prostszy dostęp do usług w formie elektronicznej, m.in. do odpisów ksiąg wieczystych czy płatności. Najnowszą funkcjonalnością systemu jest platforma usługowa dla notariuszy.

Wartość kontraktu Atosa, dotyczącego budowy platformy usług elektronicznych dla ZUS-u, wynosi 11 mln zł. Strona internetowa, to tylko jeden z modułów czteroletniego kontraktu.

Nowa strona jest dostępna pod adresem beta.zus.pl

Please provide full Credentials Infomation