updated 10:57 PM CEST, Jun 15, 2019
A+ A A-

Car sharing - rynek samochodów elektrycznych - jesteśmy elektromobilni

Wyróżniony Elektromobilność w Polsce liderem car sharingu Uber Elektromobilność w Polsce liderem car sharingu Uber

Samochody elektryczne w Polsce zyskują popularność mamy ich już 5641 i 668 stacji ładowania. Ruszyliśmy w elektromobilność, rynek fantastycznie odpowiedział na elektro car sharing - wynajem elektrycznej floty.

Polska okazuje się być jednym z europejskich liderów pod względem wykorzystania floty samochodów elektrycznych w car sharing, podaje dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) Maciej Mazur.

"W Polsce jest aktualnie łącznie 5641 pojazdów elektrycznych i 668 stacji ładowania. To pokazuje, że jesteśmy na początku drogi do elektromobilności. Za to jesteśmy fenomenalnym rynkiem, jeśli chodzi o elektryczną flotę w car sharingu. W tym zakresie Polska to jeden z liderów w Europie. 25% elektrycznych samochodów w Polsce to pojazdy jeżdżące w usługach współdzielonych, w tym 500 w Warszawie, 200 we Wrocławiu. Teraz dołącza Kraków" - powiedział Mazur podczas prezentacji Uber Green - usługi przewozu samochodami elektrycznymi w Krakowie.

"Dzięki takim projektom, jak Uber Green Polska, możemy budować elektromobilność w Polsce i mamy potencjał, aby łączna flota samochodów elektrycznych w kraju wzrosła do szacunkowo 300 tys. samochodów w 2025" - dodał szef PSPA.

Uber wprowadza w Krakowie - jako pierwszym mieście w Polsce - pilotażową usługę Uber Green z dostępem w aplikacji do elektrycznych i zero-emisyjnych samochodów, poinformowała dyrektor Uber na region CEE Ilona Grzywińska - Lartigue. W trzy miesiące firma chce w ramach nowej usługi przewieźć 10 tys. osób.

Please provide full Credentials Infomation