updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Od małych do największych – nominacje w XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska”

Wyróżniony Od małych do największych – nominacje w XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska” fot. Biznes Newseria

Godło „Teraz Polska” ma swoją magię – przyciąga zarówno potężne koncerny, jak i małe, rodzinne firmy, które chcą wypłynąć na szerokie wody.

Proszę zresztą spojrzeć na listę podmiotów, nominowanych właśnie w XXVIII edycji konkursu.Tydzień temu w warszawskim hotelu „Gromada” poznaliśmy te firmy i gminy, które przeszły przez eksperckie sito, uzyskując nominację i szansę zaprezentowania się Kapitule Godła „Teraz Polska” podczas specjalnie zorganizowanej wystawy.

Wino, jak wiadomo, im starsze, tym lepsze. A w konkursie „Teraz Polska” reguła jest taka, że im więcej lat konkurs sobie liczy, tym więcej produktów i usług uzyskujących najwyższe oceny ekspertów. Przypomnę bowiem, że jednym ze znaków rozpoznawczych konkursu „Teraz Polska” jest całkowita transparentność procesu wyłaniania najlepszych (z najlepszych). Zgłoszenia konkursowe najpierw oceniają eksperci, czyli przedstawiciele renomowanych ośrodków naukowych i badawczych. Te firmy, jednostki i gminy, które uzyskają stosowną ilość punktów, otrzymują nominację. Następnie Kapituła Godła „Teraz Polska” pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera w drodze głosowania decyduje, komu przyznać ten biało-czerwony znak. I w końcu przychodzi najbardziej wzruszający i podniosły moment, czyli doroczna, uroczysta Gala w warszawskim Teatrze Wielkim.

W tym roku spośród wszystkich zgłoszeń Kolegium Ekspertów wyłoniło listę 56 nominowanych. Znalazło się na niej 26 produktów, 21 usług, 3 innowacje i 6 gmin. Niezmiennie zauważamy duże zainteresowanie naszym konkursem ze strony branży spożywczej, ale wśród zgłoszonych w tym roku produktów i usług były też takie, które reprezentowały branżę medyczną, farmaceutyczną, budowlaną, finansową i energetyczną. Koniecznie muszę odnotować, że w tym roku wpłynęło sporo zgłoszeń od największych polskich marek. W gronie nominowanych znalazły się m.in. Polpharma, Lux Med, Mlekovita, POLOMarket, Tauron, Polska Energia, PKN Orlen, PKO TFI i Lotos Oil. Ciekawą nominacją jest Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley, specjalizujące się w edycji unikatowych, pięknie wykonanych książek kolekcjonerskich. Nie możemy zapomnieć o gminach. Nominacje otrzymały (w kolejności alfabetycznej): Kaczory, Kolbudy, Kozienice, Mielec, Ostrów Wielkopolski i Suwałki.

Do kogo ostatecznie trafią statuetki „Teraz Polska”? Ja już wiem, członkowie Kapituły również – a Państwo dowiedzą się 18 czerwca. W tym dniu podczas konferencji prasowej zostanie ogłoszona lista laureatów, a wieczorem w Teatrze Wielkim w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala. A tymczasem – zachęcam do zapoznania się z pełną listą nominowanych, która widnieje na stronie Fundacji „Teraz Polska”.

Warszawa