updated 2:38 PM CET, Feb 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Wielkie święto polskiego sukcesu

Wyróżniony Wielkie święto polskiego sukcesu fot. Newseria

Wbrew pozorom nie chodzi o sport, chociaż w najbliższych dniach pierwszeństwo, co zrozumiałe, mają emocje sportowe.

Niezależnie od mundialu, jak co roku mamy przyjemność celebrować święto polskiego sukcesu i jakości polskich marek.

Na stronie internetowej Fundacji „Teraz Polska” widnieje zakładka z listą laureatów wszystkich dotychczasowych edycji konkursu. Bardzo długa lista, obejmująca setki najróżniejszych firm bodaj ze wszystkich sektorów gospodarki. Wielkich przedsiębiorstw, będących liderami rynku w skali nie tylko Polski, lecz i Europy Środkowo-Wschodniej, a także małych firm rodzinnych. Można rzec bez przesady – przekrój polskiej gospodarki. Wspólny mianownik dla nagradzanych przez trzy dekady (bo tegoroczna edycja konkursu jest już XXVIII) to wysoka jakość. Akurat w tym względzie Kapituła nigdy nie szła na kompromis: wyróżniać polskie marki i promować je należy, lecz tylko takie, które odznaczają się wysoką jakością.

Z roku na rok rośnie liczba podmiotów, które już w pierwszym etapie konkursu, podczas oceny eksperckiej otrzymują maksymalną liczbę punktów. Dzieje się tak dlatego, że zgłaszanych jest coraz więcej produktów i usług naprawdę bardzo dobrych, często wyjątkowych. Przypomnę, że konkurs „Teraz Polska” należy do inicjatyw o wyjątkowo przejrzystym procesie oceny i kwalifikacji zgłoszeń. W naszym konkursie nagradzamy nie tylko najlepsze produkty i usługi, lecz również gminy. Nie trzeba przekonywać, że ich sukcesy budują wizerunek Marki Polska – nie tylko w aspekcie turystyki, ale również inwestycji i relacji z partnerami za granicą.

Pełną listę tegorocznych laureatów (24 produkty i usługi oraz dwie gminy – Ostrów Wielkopolski i Suwałki) znajdziecie Państwo na stronie Fundacji „Teraz Polska”. Nadmienię tylko, że tradycyjnie nie zabrakło i tych wielkich (w tym roku m.in. PKN Orlen, Polpharma, Mlekovita), i mniejszych (np. wydawnictwo Kurtiak i Ley z Koszalina, specjalizujące się w wydawaniu unikatowych książek artystycznych). Dodam jeszcze trzy nazwiska tegorocznych laureatów nagrody Wybitny Polak: ks. prof. Michał Heller, Jerzy Skolimowski i Kamil Stoch.

Please provide full Credentials Infomation