updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Zmieniaj przyszłość

Wyróżniony Zmieniaj przyszłość Fot. Dariusz Iwański

Z Agnieszką Bielawska, dyrektor ds. personalnych w Henkel Polska, laureata tegorocznej edycji konkursu Pracodawca Godny Zaufania, rozmawia Maciej Pawlak

Na jakie elementy polityki pracowniczej waszej firmy zwróciła uwagę kapituła konkursu PGZ?

Zgodnie z założeniami konkursu Pracodawca Godny Zaufania, kapituła nagradza firmy, które oferują najciekawsze, najbardziej skuteczne i odpowiedzialne rozwiązania w zakresie polityki pracowniczej w Polsce. Tym samym ocenie podlega wiele elementów składowych zarządzania zasobami ludzkimi w poszczególnych firmach, z którymi członkowie jury zapoznają się, czytając wnioski zgłoszeniowe. W uzasadnieniu dotyczącym przyznania naszej firmie tytułu Pracodawcy Godnego Zaufania 2012 można przeczytać, że Henkel posiada bardzo rozbudowany system programów o charakterze edukacyjno-szkoleniowym oraz socjalnym. Członkowie kapituły szczególną uwagę zwrócili m.in. na program wsparcia młodych matek, które wracając do obowiązków zawodowych po urlopie macierzyńskim mogą nie tylko podjąć pracę w niepełnym wymiarze godzin, ale także wykonywać ją w niektóre dni w domu (tzw. home office).

Czym wyróżnia się polityka pracownicza waszej firmy na tle konkurentów z waszej branży?

Istnieje wiele firm działających na polskim rynku, także w naszej branży, które posiadają bardzo atrakcyjną ofertę dla pracowników, oferując im ciekawe miejsca pracy i prowadząc dobre praktyki z zakresu polityki pracowniczej. Tym bardziej jesteśmy zaszczyceni, że w tym roku kapituła konkursu najwyżej oceniła nasze wysiłki w tym zakresie. W rozumieniu Henkla pracownicy są jednym z najważniejszych zasobów firmy, decydującym o jej sukcesie rynkowym. To dzięki nim, ich umiejętnościom i zaangażowaniu, firma może realizować założone cele biznesowe, może się rozwijać, może skuteczne konkurować o zainteresowanie klientów i konsumentów z innymi przedsiębiorstwami.

Stąd w Henklu ogromny nacisk kładziemy na prowadzenie przemyślanej polityki personalnej, dzięki której do naszej firmy chcą przychodzić najlepsi specjaliści, aby wiązać z nią swoją przyszłość zawodową. Naszym celem jest stały rozwój umiejętności naszych pracowników z myślą o ich dalszym rozwoju zawodowym i potrzebach firmy w przyszłości. Stąd pracownicy Henkel Polska mają dostęp do licznych programów o charakterze edukacyjno-szkoleniowym. Z drugiej strony oferujemy atrakcyjny pakiet wynagradzania pracowników za osiągane rezultaty biznesowe, dzięki czemu nasi pracownicy są motywowani do jeszcze lepszej pracy i gotowi związać się z firmą na długie lata.

Ponadto, jako firma międzynarodowa, działająca na ponad stu rynkach na świecie, wspieramy różnorodność, szanujemy godność osobistą pracowników, zapewniamy im prawo do prywatności oraz przestrzegamy zasad równości i uczciwości, a wszystkie te elementy ujęte zostały w wewnętrznym Kodeksie Etyki. Duża wagę przywiązujemy także do kwestii zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich pracowników. Wspieramy naszych pracowników w projektach społecznego zaangażowania, oferując im m.in. udział w globalnym programie wolontariatu pracowniczego „Make an impact on tomorrow” (Zmieniaj przyszłość).

Czy w związku z pogarszającą się sytuacją gospodarczą naszego kraju zamierzacie w 2013 r. modyfikować wasze podejście do polityki pracowniczej?

Pracownicy są jedną z pięciu najważniejszych wartości firmy Henkel – doceniamy ich wysiłki, stawiamy przed nimi wyzwania i nagradzamy ich wyniki. To ich ciężkiej pracy i poświęceniu firma zawdzięcza stabilny rozwój i sukcesy. Dlatego niezależnie od sytuacji gospodarczej Henkel nieustannie inwestuje w swoich pracowników, dążąc do zapewnienia im najlepszych możliwych warunków pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation