updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Warto walczyć o odszkodowania

  • Napisane przez Waldemar Sosnowski / Gazeta Finansowa
  • Dział: Biznes wywiad
Krzysztof Lewandowski, Prezes Zarządu Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. Krzysztof Lewandowski, Prezes Zarządu Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A.
Rozmowa z Krzysztofem Lewandowskim, Prezesem Zarządu Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A., wiodącej w Polsce firmy na rynku odszkodowań ubezpieczeniowych.
{jumi [*4]}Niewielu Polaków, wie że może domagać się odszkodowań z OC sprawcy wypadku. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie informują o takich możliwościach, a dodatkowe środki finansowe przydadzą się osobom, które ucierpiały w wypadkach i ich bliskim.

Rzeczywiście. Musimy pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają odszkodowania nie z urzędu, ale na wniosek osoby poszkodowanej. Czyli musimy być świadomi swych praw i sami złożyć odpowiednie wnioski. To trudna i bardzo żmudna droga, ale warto ją podjąć. Lista roszczeń jest długa – możemy uzyskać odszkodowanie z tytułu utraty zdrowia, dochodów czy związane z pokryciem kosztów leczenia. Osoby, które straciły w wypadku osoby bliskie mogą starać się o zadośćuczynienie i odszkodowania związane z pogorszeniem sytuacji materialnej rodziny.

Czy o takie odszkodowanie możemy wystąpić sami? Dlaczego jest nam potrzebna pomoc takiej firmy jak EuCO?

O odszkodowanie z OC sprawcy możemy wystąpić sami, jednak z pomocą EuCO mamy możliwość uzyskania odszkodowania wyższego i w znacznie krótszym czasie. Specjaliści pracujący w EuCO doskonale orientują się w obowiązujących przepisach, wiedzą jakie dokumenty trzeba skompletować i jakie terminy mają zakłady ubezpieczeń na zlikwidowanie szkody. Współpracujemy z doświadczonymi lekarzami – orzecznikami i jako jedyna firma odszkodowawcza posiadamy własną kancelarię radców prawnych. Do dyspozycji naszych klientów – a jest ich ponad 40 tysięcy – jest cały sztab fachowców.

Czy reprezentujecie swoich klientów w sądach, gdy negocjacje z towarzystwem ubezpieczeniowym nie przynoszą zamierzonych efektów?

Oczywiście, warto dochodzić roszczeń w sądach. Korzystamy z tego rozwiązania, gdy nie uzyskujemy satysfakcjonującej nas kwoty na drodze postępowania przedsądowego. Dlatego sąd to bardzo często jedyna droga. Nie warto się jej bać – nasi bardzo doświadczeni prawnicy prowadzą w sądach ponad 1300 spraw i w pełni wspierają naszych klientów.

Ale to co może odstraszać od walki o odszkodowanie w sądzie to wysokie koszty procesu i opłaty, które trzeba ponieść?

W tym wypadku mamy unikatowe rozwiązanie na polskim rynku. Możemy zakładać za naszych klientów z góry pieniądze na koszty postępowania sadowego. Z nami nie muszą obawiać się, że nie będzie ich stać na proces.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation