updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Odpoczynek dla biznesu w Spale

  • Napisane przez Kamil Ciepieńko / Gazeta Finansowa
  • Dział: Biznes wywiad
Michał Słoniewski, prezes zarządu 4-gwiazdkowego hotelu Mościcki Resort&Conference Michał Słoniewski, prezes zarządu 4-gwiazdkowego hotelu Mościcki Resort&Conference

Spała mimo, że jest niewielką wsią położoną w województwie łódzkim, to bez wątpienia można traktować ją w kategoriach turystyczno-biznesowej stolicy centralnej Polski.

To zasługa przede wszystkim mieszkańców, z których większość wiąże działalność społeczną z działalnością gospodarczą. Jedną z takich osób jest Michał Słoniewski, prezes zarządu 4-gwiazdkowego hotelu Mościcki Resort&Conference, z którym rozmawia Kamil Ciepieńko.

Czy nazwa hotelu to tylko zabieg marketingowy, z racji upodobania sobie Spały przez Prezydenta RP Ignacego Mościckiego, czy też forma szacunku dla jednego z najważniejszych historycznie gości tej miejscowości?

Spała wiele zawdzięcza Prezydentowi Mościckiemu. Okres jej świetności przypada na czas jego prezydentury, główna ulica nosi jego imię, dlatego wydawało się naturalne, że nazwa najlepszego hotelu w Spale również będzie związana z jego osobą. Nawet wystrój wewnątrz hotelu na każdym kroku przypominają gościom, o pobycie Mościckiego w Spale.

Spała, dzięki swojemu położeniu jest atrakcyjnym miejscem, dla gości z Łodzi i z Warszawy, szczególnie tych biznesowych. Czy hotel ma w swojej ofercie realizacje specjalnych wydarzeń?

Hotel cieszy się ogromną popularnością wśród firm korporacyjnych. Rocznie przyjmujemy ponad 15 tys. gości, z których około 90 proc. to właśnie uczestnicy szkoleń, narad i konferencji.

„Mościcki" jest idealnym miejscem na małe i średnie spotkania biznesowe oferując dobre warunki konferencyjno-szkoleniowe, rodzinną atmosferę i wspaniałą gastronomię ze specjalną kuchnią myśliwską i profesjonalną obsługą.

Dlaczego warto wybrać akurat Spałę na miejsce podobnych spotkań, co takiego można tu znaleźć, czego nie znajdziemy gdzie indziej?

Spała to unikalne miejsce. Mówi się o niej „miejsce magiczne", gdyż posiada zdolność przyciągania ludzi. Wspaniała przyroda Spalskiego Parku Krajobrazowego, czysta i bezpieczna Pilica, relatywnie dobre połączenia komunikacyjne, bliskość aglomeracji warszawskiej i łódzkiej oraz szeroka oferta usług hotelowo-gastronomicznych i rekreacyjno-sportowych stanowią czynniki, które decydują o sukcesie Spały.

Co ciekawe, Spała ma oficjalnie administracyjny status wsi z 450 stałymi mieszkańcami, ale dysponuje ponad 1200 łóżkami hotelowymi z profesjonalnym zapleczem.

Czy hotel, oprócz działalności komercyjnej, angażuje się również w projekty promujące miasto i jego historię?

Bierzemy aktywny udział w promocji Spały chociażby poprzez nawiązywanie do jej historii. Hotel uczestniczy w licznych corocznych imprezach takich jak m.in. Dożynki Prezydenckie, które po raz pierwszy zorganizowano właśnie w Spale w 1927 roku, czy Hubertus Spalski. Utrzymujemy również stały kontakt z rodzinami Prezydentów RP; Stanisława Wojciechowskiego i Ignacego Mościckiego. Organizujemy konferencje naukowe dotyczące historii i teraźniejszości Spały.

W tym roku Lokalna Organizacja Turystyczne w Spale, której mam przyjemność przewodniczyć, otrzymała główną nagrodę w konkursie „Piękniejsza Polska".

Proszę przedstawić najważniejsze postacie, które gościły w hotelu „Mościcki"?

Nie sposób wymienić wszystkich, ale każdego gościa traktujemy z odpowiednią atencją. Mamy około 100 Honorowych Ambasadorów Spały, którzy przyjeżdżają do nas kilka razy w roku. Są to m. in. Robert Korzeniowski, Artur Partyka, Piotr Gruszka, Zbigniew Buczkowski, Michał Fajbusiewicz, Henryk Urbaś. Gościliśmy również Dodę, Joannę Krupę, Borysa Szyca, Stana Borysa, prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, Jerzego Hoffmana i wielu innych.

Z racji naszych usług dla firm korporacyjnych mieliśmy zaszczyt gościć wielu prezesów spółek giełdowych, instytucji finansowych i banków.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation