updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Drutex - polskie okno na świat

  • Napisane przez Sławomir Bawarski / Gazeta Finansowa
  • Dział: Biznes wywiad
Leszek Gierszewski prezes Spółki Drutex Leszek Gierszewski prezes Spółki Drutex

Z Leszkiem Gierszewskim prezesem Spółki Drutex, największym europejskim producentem okien i drzwi PVC, rozmawia Sławomir Bawarski.

Jesteście liderem w sprzedaży stolarki okiennej. Jak Pan ocenia miniony rok?

To był rekordowy rok zarówno w sprzedaży krajowej, gdzie zanotowaliśmy wzrost o ponad 24 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku, oraz w eksporcie (wzrost o ponad 15 proc.) Sprzedaż na koniec 2011 roku szacowana jest na 385 mln złotych.

Miniony rok, to także okres intensywnych działań inwestycyjnych firmy.

Dokonaliśmy zakupu nowych maszyn do produkcji stolarki okienno-drzwiowej oraz narzędzi do wytwarzania profili PVC. Powiększyliśmy tez flotę transportową oraz nasze zaplecze informatyczno-programistyczne. Łączny koszt zrealizowanych przez nas inwestycji wynosi około 18 mln złotych.

Firma staje się również jednym z największych pracodawców. Ile zatrudniacie osób?

Nasze zatrudnienie to 1560 osób. W związku z rozpoczęciem budowy (początek 2012 roku) Europejskiego Centrum Stolarki Okiennej w Bytowie, zwiększymy zatrudnienie, o co najmniej tysiąc osób. Dzięki temu nasza spółka przyczyni się do znacznego obniżenia bezrobocia w regionie.

Nowa inwestycja jest wynikiem stale rosnącego zapotrzebowania na nasze wyroby w kraju i za granicą. Zwiększenie możliwości produkcyjnych stanowi więc naturalny rezultat naszej ekspansji. Chcemy zapewnić naszemu klientowi jeszcze lepszy produkt odpowiadający rosnącym wymaganiom.

{jumi [*9]}

 

Please provide full Credentials Infomation