updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Samcik laureatem nagrody UOKiK

Samcik laureatem nagrody UOKiK Agencja Gazeta

Maciej Samcik z „Gazety Wyborczej” otrzymał nagrodę specjalną „Libertas et Auxilium" w konkursie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wyróżnienie przyznawane jest za konsekwencję w prześwietlaniu branży finansowej i stałe rozwijanie dziennikarskiego talentu.

Współorganizatorami konkursu są Centrum im. Adama Smitha, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Prawa Konkurencji.

Jak się Pan czuje jako osoba tak wyróżniona?


Maciej Samcik: - Cieszę się bardzo, że tak zacne grono doceniło moją ponad trzyletnią pracę jako blogera i dziennikarze stojącego po stronie konsumentów. Zauważam ze strony czytelników mnóstwo miłych gestów, ale jeśli doceniają tę pracę także eksperci, to jest mi tym bardziej miło.

Czy nagrody pomagają czy przeszkadzają w pracy dziennikarskiej?


- Z pewnością wzmacniają determinację i powodują, że jeszcze bardziej chce się pracować po nocach i w weekendy, by pogodzić pracę blogera i dziennikarza finansowego.

Czy kiedy Pan zaczynał swoją pracę dziennikarską spodziewał się Pan lub pragnął sukesów, które stały się Pana udziałem?


- Nie, po prostu chciałem robić to co lubię i sądziłem, że prędzej czy później ktoś to doceni. Ale nie miałem żadnego konkretnego planu na życie dziennikarskie

Co Pan sam uważa za najważniejszy sukces zawodowy?


- Chyba to, że udaje mi się iść z duchem czasu i dostosowywać do zmieniającej się rzeczywistości. Byłem jednym z pierwszych dziennikarzy w Gazecie Wyborczej, który zaczął prowadzić blog, współtworzyłem jeden z pierwszych tego typu portali multimedialnych - "Prześwietlamy reklamy". Udało mi się też napisać dwie książki o oszczędzaniu i inwestowaniu. Robienie czegoś innowacyjnego, co powoduje, że dziennikarz staje się rozpoznawalny i doceniany - to moim zdaniem wyznacznik sukcesu w tej branży.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation