updated 3:02 PM CET, Nov 16, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Najlepsi szefowie na czas kryzysu

Wyróżniony Najlepsi szefowie na czas kryzysu Fot. Cyfrowy Polsat

Z Dominikiem Libickim prezesem zarządu spółki Cyfrowy Polsat, który znalazł się na liście „TOP 20 najlepsi menedżerowie na czas kryzysu” redakcji Bloomberg Businessweek Polska, rozmawia Maciej Pawlak.

 


Dlaczego szczególnie w czasie kryzysu potrzebny jest firmie sprawnie zarządzający nią menedżer?
W czasie kryzysu wrażliwość organizacji na podejmowane przez kadrę menedżerską działania jest większa. Każda decyzja lub zaniechanie może decydować o być albo nie być dla firmy.

Jakimi cechami powinien wyróżniać się menedżer w czasach kryzysu?
Każdy menadżer niezależnie od sytuacji gospodarczej powinien charakteryzować się perspektywicznym myśleniem, charyzmą, zdecydowaniem, twardością charakteru, umiejętnością podejmowania trudnych decyzji i wyciągania słusznych wniosków z każdego działania.

Jakimi metodami udaje się kierować taką firmą jak Wasza w obecnych czasach, przeprowadzając ją z dobrymi rezultatami przez rafy dekoniunktury gospodarczej? Czy obecny okres wymaga stosowania specjalnych metod zarządzania nie wykorzystywanych w czasach koniunktury?
Najważniejsze jest stworzenie dobrej strategii firmy, konsekwentna jej realizacja i umiejętność doboru do współpracy właściwych osób.
{jumi [*9]}

 

Warszawa