updated 4:15 PM CET, Mar 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Av-Det w Łasku

  • Napisane przez AK
  • Dział: Biznes
Wyróżniony Av-Det w Łasku

9 listopada, w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku zainauguruje działalność pierwszy, stacjonujący na stałe w Polsce, pododdział amerykańskich sił zbrojnych – Aviation Detachment.

Uroczystości z udziałem m.in. Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka, dowódcy Amerykańskich Sił Zbrojnych w Europie i zarazem Naczelnego Dowódcy Sojuszniczych Sił Zbrojnych w Europie admirała Jamesa Stavridisa, szefa Sztabu Generalnego WP generała Mieczysława Cieniucha, dowódcy Sił Powietrznych generała broni pilota Lecha Majewskiego rozpoczną się o godzinie 11.00.

Av-Det, czyli Aviation Detachment ma być „przyczółkiem" 52 Grupy Operacyjnej – lotniczego komponentu 52 Skrzydła Myśliwskiego, należącego do zgrupowania Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie i wzmacniać współpracę wojskową i interoperacyjność sił powietrznych Polski i Stanów Zjednoczonych poprzez organizację pobytów rotacyjnego komponentu lotniczego – RD – Rotational Detachment. Pododdział rotacyjny, składający się z maksymalnie 250 żołnierzy, eskadry myśliwców F-16 lub klucza Herculesów, będzie się szkolił wspólnie z naszymi pilotami i technikami oraz według własnych programów. Ma odwiedzać Polskę raz na kwartał. Będzie stacjonował naprzemiennie w bazach w Łasku, Krzesinach lub Powidzu.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation