updated 1:23 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

Łódzcy biznesmeni charytatywnie

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Łódzcy biznesmeni charytatywnie Fot. Pelion SA

Fundacja Dbam o Zdrowie przy wsparciu spółki Pelion SA zorganizowała trzecią z kolei kolację charytatywną. W tym roku celem spotkania była zbiórka pieniędzy na zakup lekarstw dla podopiecznych Fundacji Udar Mózgu. Organizatorom udało się zebrać ponad 30 tys. zł.

Gościem specjalnym wydarzenia był podróżnik i reporter Tomasz Grzywaczewski. W trakcie spotkania w łódzkiej restauracji Satyna nastąpiła licytacja dzieł artystów plastyków, którzy postanowili wspomóc inicjatywę. Swoje prace ofiarowali m.in. Jan Opaliński, Agnieszka Gil, Iwan Kulik, Tatiana Górska-Nowak, Elżbieta i Marian Bocianowscy, Maciej Pauksztełło, Jadwiga Krystyna Szmidt i Jarosław Prysak. Łącznie udało się zebrać ponad 30 tys. zł, które w formie symbolicznego czeku zostały przekazane na ręce przedstawicieli Fundacji Udaru Mózgu. Środki wspomogą osoby cierpiące z powodu udaru mózgu oraz innych chorób neurologicznych.

Specjalnym gościem wydarzenia był Tomasz Grzywaczewski, który podczas spotkania opowiedział o swojej niezwykłej podróży. W 2010 r. reporter wyruszył śladami bohaterów książki Sławomira Rawicza pt. „Długi marsz” na trwającą sześć miesięcy wyprawę, obejmującą wędrówkę z Jakucka do Kalkuty. Niedawno ukazała się książka jego autorstwa – „Przez dziki Wchód. 8000 km śladami słynnej ucieczki z gułagu” – relacjonująca wydarzenia z podróży. Fotografie Tomasza Grzywaczewskiego również były wystawione na aukcji.

Poprzednie edycje wydarzenia, na których zgromadzono środki finansowe na rzecz Domu Samotnej Matki w Łodzi oraz Fundacji Dom w Łodzi (jedynego w Polsce domu dziecka dla ciężko chorych dzieci), pozwoliły na zakup niezbędnych lekarstw o wartości 37 tys. zł. Fundacja „Dbam o Zdrowie” powstała w 2007 r. z inicjatywy farmaceutów Aptek Dbam o Zdrowie oraz dzięki zaangażowaniu Pelion SA. W 2008 r. uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. Fundacja postanowiła zmierzyć się z niezauważanym wcześniej problemem niewykupywania leków przez Polaków oraz utrudnionym dostępem do farmaceutyków spowodowanym trudną sytuacją życiową i materialną. Fundacja przekazuje pomoc w postaci specjalnych kart Podaruj Zdrowie, za które beneficjenci mogą kupić w aptekach potrzebne leki i artykuły medyczne. Dotychczas Fundacja przekazała pomoc o łącznej wartości blisko 2 mln zł.

Fundacja Udaru Mózgu powstała w 2009 r. Działa na rzecz chorych cierpiących z powodu udaru mózgu oraz innych chorób neurologicznych poprzez udzielanie pomocy materialnej i prawnej, przeciwdziałanie postawom rezygnacji, osamotnienia i bezradności szczególnie wśród osób najciężej poszkodowanych.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation