updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Ekstremalnie i ekologicznie na 360 stopni

  • Napisane przez m.b./mat.pras.
  • Dział: Film

30 filmów pełnometrażowych i ponad 150 godzin krótkich form obejmuje program 2 SPORTS FILM FESTVAL organizowany w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu.

Festiwalowi towarzyszą spotkania, prelekcje i wystawy w jednym z 3 miast. Całość promuje misję wydawnictwa 360 stopni: przełamywania własnych slabości w obliczu zagrożenia, budowaniu tożsamości w zderzeniu z doświadczeniem skrajnym. Wśród 30 filmów pełnometrażowych widzowie nagrodzą najlepszą ich zdaniem produkcję nagrodą publiczności, a krótkie rodzime i zagraniczne formy doczekają się nagród celowych przyznanych przez sponsorów festiwalu. Te produkcje można obejrzeć we współpracujących z kinami kawiarniach festiwalu.
W Warszawie 2 SPORTS FILM FESTVAL 360 gości Ukryte Miasto i Południk Zero. Po raz pierwszy w Polsce na Festiwalu pokazywane są takie filmy, jak Zaginiony (The Wildest Dream) o odnalezieniu ciała George'a Mallory'ego na stoku Everestu i Niepokonani (Undefeated) o amerykańskiej drużynie futbolowej, laureat Oscara 2012 dla najlepszego filmu dokumentalnego. Ponadto w programie: Uczeń czarnoksiężnika - pierwszy pełnometrażowy film z udziałem Adama Ondry, najbardziej obiecującego wspinacza młodego pokolenia, dwukrotnego laureata IFSC Youth World Championship; a także Ballplayer Pelotero, Breathe, Buck, Najszybszy, Hood to Coast, Speed and Angels, More Than a Honey, The Elephant in the Living Room. Inne punkty festiwalu, na które warto zwrócić uwagę to  nagrodzony w Cannes Tyson, retrospektywa Jona Dunhama oraz premiera filmu Verny Van Schaik i jej autobiograficznej książki "Zanurzona". Specjalną sekcją festiwalową są TATRY GÓRĄ - ekologiczny blok filmowy pod patronatem Ministra Ochrony Środowiska i Tatrzańskiego Parku Narodowego. To 7 nigdy nie pokazywanych w Polsce filmów. Spotkania i panele współorganizuje Tatrzański Park Narodowy. Obok TATRY GÓRĄ w sekcji SPORT BEZ FIKCJI na 2 SPORTS FILM FESTVAL 360 figurują dokumenty wyprodukowane przez Canal Plus Polska m.in. premierowo Morderczy Bieg o najtrudniejszym biegu przełajowym w Europie z metą w Chamonix.
Pierwsza edycja Festiwalu w maju 2008 r. zgromadziła ponad 12 tysięcy widzów. Po 4 latach mamy znów okazję przyjrzeć się uwiecznionym na taśmach filmowych, zdjęciach i stronach książek, chwilom, w których człowiek podejmuje wielkie wyzwania natury. Festiwal potrwa do 5 grudnia. Więcej informacji na stronie festiwalu.

 

Warszawa