updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Pół miliona charytatywnie

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony spotkanie Fundacji DOZ Fot. Pelion SA spotkanie Fundacji DOZ

Fundacja Dbam o Zdrowie już po raz trzeci udzieliła wsparcia Domom Samotnej Matki z terenu całego kraju. Podopieczni 16. domów otrzymali pomoc w zakupie leków i niezbędnych artykułów medycznych, która zabezpiecza ich potrzeby w tym zakresie na cały rok.

Dotychczas fundacja przekazała już na ten sam cel pół miliona zł. W Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi spotkali się przedstawiciele placówek, z którymi Fundacja współpracuje od kilku lat. Na spotkanie przyjechali przedstawiciele placówek z Krakowa, Gdańska, Izabelina, Lasek, Warszawy, Pobiednej, Zielonej Góry, Otwocka a także Stargardu Szczecińskiego. Obecnie w 16. placówkach, które otrzymały pomoc przebywa 294 kobiet i dokładnie tyle samo dzieci. Gościem specjalnym spotkania była sędzia Anna Maria Wesołowska, która od czterech lat wspiera działania Fundacji, będąc jej Ambasadorem. Sędzia apelowała do przebywających na sali kobiet, aby nie dawały się zastraszyć i walczyły o siebie i lepsze jutro dla swoich dzieci. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele Fundacji „Rodzice Przyszłości”, której głównym celem jest budowanie społeczności świadomych i odpowiedzialnych rodziców.

Przedstawiciele wszystkich placówek, którym została przekazana przez Fundację pomoc, podkreślali, że jest ona dla nich bezcenna, bowiem środków na leki i art. medyczne, w tym na mleko dla dzieci, zawsze im brakuje. Stworzona przez spółkę Pelion SA Fundacja Dbam o Zdrowie od trzech lat wspiera Domy Samotnej Matki z całej Polski. Dotychczas przekazała na ten cel pół miliona zł. W 2012 r. Fundacja dedykowała samotnym matkom swoją kampanię 1 proc. prowadzoną pod hasłem „Samotna mamo, nie jesteś sama!”. Oprócz pomocy finansowej Fundacja prowadzi program pomocy merytorycznej i szkoleniowej skierowanej do kobiet. Zaproszenie do udziału w cyklu przyjął m.in. Krzysztof Globisz, który w lutym tego roku spotkał się z mieszkankami krakowskich Domów Samotnej Matki.

Fundacja „Dbam o Zdrowie” powstała w 2007 r. z inicjatywy farmaceutów Aptek Dbam o Zdrowie oraz dzięki zaangażowaniu Pelion SA. W 2008 r. uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. Dotychczas Fundacja przekazała pomoc o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation