updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Górnicze Święto

Wyróżniony Górnicze Święto

Największe górnicze święto - Barbórka rozpoczyna się przejściem kopalnianych orkiestr ulicami górniczych osiedli. Potem odprawiane są uroczyste msze w kościołach lub w cechowniach, przy figurze św. Barbary.

Na Barbórkę Prezydent Bronisław Komorowski pojechał do "Jas-Mos" w Jastrzębiu-Zdroju, aby wziąć udział w Akademii Barbórkowej z okazji 50-lecia istnienia kopalni. Następnie weźmie udział w obchodach 85-lecia Polskiego Radia Katowice i ogłosi, że gmach Sejmu Śląskiego uzyskał status Pomnika Historii.

W przededniu Barbórki metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zaapelował o dialog i współdziałanie w rozwiązywaniu problemów górnictwa. Arcybiskup odprawił mszę w sanktuarium Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich.

Redakcja Kuriera365 dołącza się do życzeń Zarządu Związku Zawodowego "Kadra" KWK "Jas-Mos":

Z okazji barbórkowego święta składamy wszystkim członkom, pracownikom kopalni i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego. Wszystkim Górnikom Szczęść Boże!

O przyjęcie życzeń prosimy również wszystkie Barbary.

{jumi [*9]}

Ostatnio zmienianywtorek, 04 grudzień 2012 14:35
Please provide full Credentials Infomation