updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

„Góra Grosza”

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony „Góra Grosza” www.sxc.hu

Jeszcze do 7 grudnia można wziąć udział w akcji „Góra Grosza”, która odbywa się w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Akcję Towarzystwa „Nasz Dom” na rzecz dzieci z domów dziecka wspiera także Narodowy Bank Polski, który pomoże w wymianie uszkodzonych monet.

Przez dwa tygodnie – od 26 listopada do 7 grudnia – uczniowie i nauczyciele szkół oraz przedszkoli prowadzą zbiórkę drobnych monet o nominałach od 1gr do 50 gr. Zgromadzone pieniądze zasilą konto Towarzystwa „Nasz Dom”, które przeznaczy zebrane środki na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym m.in. na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które znajdują się w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Przedsięwzięcie organizowane jest już po raz trzynasty. W ubiegłorocznej edycji uczniowie z ponad 10 tys. szkół z całej Polski zebrali 200 t drobnych monet o wartości prawie 2,7 mln zł. Na szkołę lub przedszkole, które zbierze najwięcej pieniędzy w swoim województwie czeka – obiecana przez NBP - cenna nagroda.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation