updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

"Sugar Man" coraz bliżej Oscara!

  • Napisane przez Małgorzata Kostro
  • Dział: Film
Wyróżniony "Sugar Man" coraz bliżej Oscara!

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę 15 filmów, które powalczą o Oscara w kategorii najlepszy film dokumentalny. Obok obrazów, takich jak „Ai Weiwei: Never Sorry", „This Is Not a Film", czy „The Invisible War" znalazł się także „Sugar Man" - pasjonująca opowieść o niezwykłych losach Sixto Rodrigueza, a także o nadziei, inspiracji i potędze muzyki.

Film Malika Bendjelloula to jeden z najczęściej nagradzanych dokumentów ostatniego roku. Ostatnio na prestiżowym festiwalu filmów dokumentalnych w Amsterdamie otrzymał zarówno nagrodę publiczności, jak i wyróżnienie dla najlepszego dokumentu muzycznego. Wcześniej triumfował na festiwalach w Sundance (nagroda publiczności oraz specjalna nagroda jury), Atenach, Moskwie, Oslo, Melbourne, Los Angeles, Durbanie, czy Nowym Jorku. Z większości z nich wyjeżdżał z nagrodą publiczności.

Listę pięciu filmów dokumentalnych nominowanych do Oscara poznamy już 10 stycznia 2013 roku, a zwycięzcę 24 lutego. Wiele wskazuje na to, że może nim zostać „Sugar Man". Na ekrany kin w Polsce fim "Sugar Man" wejdzie 25 stycznia 2013 roku.

www.gutekfilm.pl

{jumi [*7]}

Warszawa