updated 1:50 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Docenieni za CSR

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Siedziba zarządu KGHM Polska Miedź Fot. KGHM Siedziba zarządu KGHM Polska Miedź

Ideą konkursu Raporty Społeczne 2012 jest wyłonienie najlepszego raportu firmowego CSR poświęconego kwestiom społecznym i zrównoważonego rozwoju. Nagrodę Ministerstwa Gospodarki w ostatniej edycji konkursu zdobył koncern KGHM Polska Miedź.

Wśród laureatów znalazły się również firmy: Kompania Piwowarska, Nestle Polska, Danone oraz PKN Orlen. Jego celem jest propagowanie idei raportów społecznych jako równie ważnych w działalności przedsiębiorstw jak finansowe. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 28 raportów. Oceniło je niezależne jury składające się ze specjalistów z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych i CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu).

- Znalezienie się w gronie wyróżnionych nagrodą jest dla nas wielkim zaszczytem, ale przede wszystkim potwierdzeniem wysokich standardów odpowiedzialnego zarządzania w KGHM Polska Miedź. Uwzględnienie odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania w naszej strategii rozwoju było i jest priorytetem. Cieszy nas więc, że resort gospodarki aktywnie wspiera budowanie i rozwijanie kultury CSR na polskim rynku, a firmy coraz częściej uwzględniają je w swojej działalności - mówi Herbert Wirth, prezes KGHM.

Jego firma została doceniona za uwzględnienie w swoim raporcie zarówno aspektów ekonomicznych jak i społecznych. Przypomnijmy, że firma KGHM Polska Miedź jest zaangażowana w wiele projektów z zakresu CSR. M.in. poprzez Fundację Polska Miedź wspiera inicjatywy związane z pomocą społeczną, działalnością charytatywną, ochroną i promocję zdrowia, działaniami na rzecz osób niepełnosprawnych oraz edukacją i popularyzacją sportu wśród dzieci i młodzieży. KGHM Polska Miedź, wspólnie ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”, otrzymało także wyróżnienie w XIII Edycji Raportu CSR za zaangażowanie w ochronę gatunkową sokoła wędrownego i opiekę nad lęgowym stanowiskiem drapieżnika.

Konkurs został zorganizowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, PwC i SGS. Patronat nad wydarzeniem objęło Patronat Ministerstwo Gospodarki, Federacja Konsumentów, Global Compact Poland, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation