updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Sieć z gazetą dla dzieci

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Sieć z gazetą dla dzieci Fot. Biedronka

Od 13 grudnia w placówkach popularnej sieci marketów spożywczych można kupić książkę „Legendy Polskie”, w całości zilustrowaną przez słynnego polskiego plakacistę Andrzeja Pągowskiego.

Sieć sklepów Biedronka wesprze w ten sposób podopiecznych Fundacji Faktu. Autorem adaptacji 10 najbardziej znanych polskich legend jest Jan Domaniewski, wiceprezes Fundacji. „Legendy Polskie” to projekt z misją - środki z jego sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym dzieciom. Ale książka ma też drugi cel - autorzy pragną, by znalazła swe miejsce w każdym domu jako pozycja ważna dla życia rodziny, kultury polskiej oraz poczucia tożsamości narodowej. W książce znalazły się m.in.: legendy: o św. Kindze, Syrence Warszawskiej, Smoku Wawelskim, Panu Twardowskim czy królu Popielu.

Jak podkreślają autorzy, bezcenne dla społecznej misji książki jest to, że idea wydania pozycji promującej wartościowe symbole, zyskała sympatię wyjątkowych osób. „Legendy Polskie” zostały bowiem opatrzone przesłaniem Pierwszej Pary RP. - Chcieliśmy stworzyć książkę, którą czytelnik zapamięta na całe życie. Prawdziwym zaszczytem dla nas jest fakt, że Anna i Bronisław Komorowscy zgodzili się napisać wstęp do „Legend Polskich”. Ich słowa o tym, że wspólna lektura wzmacnia rodzinne więzi to najbardziej trafna definicja filozofii tej książki – mówi Jan Domaniewski, wiceprezes Fundacji Faktu.

Jeronimo Martins Polska zaprosiła twórców książki do siebie, udostępniając półki swych sklepów dla „Legend Polskich”. Pomoc potrzebującym, a w szczególności dzieciom, jest na stale wpisana w politykę firmy. Wraz z Fundacją Faktu od wielu miesięcy prowadzi wspólny program charytatywny „Codziennie bądźmy razem”. Pierwszym krokiem w jego realizacji była dystrybucja w sklepach Biedronka płyty z udziałem gwiazd „Opowieści z Krainy pięknych snów”. Książkę „Legendy Polskie” można kupić w sieci sklepów Biedronka w cenie 15.00 zł, a także w księgarniach (w cenie 24 zł). Posiada ona również stronę internetową www.legendypolskie.pl.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl