updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

W Łódzkiem zbierają dla potrzebujących

  • Napisał 
  • Dział: CSR
W Łódzkiem zbierają dla potrzebujących www.sxc.hu

14 i 15 grudnia łódzka Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności w ramach III Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas w Polsce.

Zostanie ona przeprowadzona w 50. sklepach Biedronka w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Brzezinach, Pabianicach, Łasku i Zgierzu, sklepach POLOmarket w Aleksandrowie Łódzkim, Andrespolu, Bełchatowie, Brzezinach, Łodzi, Pabianicach i Zgierzu, w sklepie Piotr i Paweł w Porcie Łódź oraz w sklepie Vobiano w Łasku. Organizatorzy proszą o hojne wsparcie. Caritas będzie zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu: herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych.
W łódzkiej archidiecezji w zbiórkę zaangażuje się 600 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas. W całej Polsce w ponad 1200 sklepach dyżury pełnić będzie 8 tys. wolontariuszy Caritas. W przeprowadzonej przez łódzką Caritas zbiórce żywności, w 16-17 marca br., dzięki hojności darczyńców udało się zebrać prawie 8,5 t żywności. Zbiórka zorganizowana została w 40 sklepach. Z zebranych produktów przygotowano paczki dla 2000 osób.

{jumi [*9]}

Artykuły powiązane

Please provide full Credentials Infomation