updated 3:02 PM CET, Nov 16, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Sieć odwiedzi chore dzieci

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Sieć odwiedzi chore dzieci www.sxc.hu

11 lutego br. obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. Tradycyjnie już najpopularniejsza w kraju sieć sklepów odwiedzi tego dnia najmłodszych w szpitalach Diecezji Warszawsko-Praskiej, aby w wspólnie z Caritas Polska wręczyć im upominki.

W tym roku Biedronka przygotowała ponad 1000 paczek pełnych słodyczy i innych niespodzianek. Trafią do dzieci m.in. w szpitalu przy ul. Niekłańskiej w Warszawie oraz w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Od 2006 r. sieć we współpracy z Caritas dba, aby w Dzień Chorego na twarzach najmłodszych, przebywających w warszawskich szpitalach dziecięcych, zagościł uśmiech. Organizowane wspólnie z Caritas z okazji Światowego Dnia Chorego wizyty w warszawskich szpitalach dziecięcych na stale wpisały się w kalendarz działań społecznie odpowiedzialnych Biedronki.

 

Światowy Dzień Chorego jest obchodzony każdego roku 11 lutego. Został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 r., czyli ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. Świętowanie tego dnia ma na celu m.in. zwrócenie uwagi na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym, a także promocję i docenienie zaangażowania wolontariatu. Od ponad 17. lat sieć Biedronka wspiera lokalne społeczności, akcje charytatywne i wiele innych inicjatyw społecznych. Biedronka od wielu lat współpracuje z Caritas Polska i oddziałami diecezjalnymi instytucji. Przekazuje m.in. żywność oraz produkty przydatne w gospodarstwie domowym. Wspierała prace badawcze prowadzone na rzecz budowy sztucznego serca. Sieć uczestniczy także w akcji Caritas „Z Uśmiechem do Szkoły“. Prowadzi też własne akcje, w tym kampanię promującą darowizny na rzecz najmłodszych w ramach przekazania 1 proc. podatku, czy zbiórki prowadzone wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności. Za wieloletnie wsparcie i działalność prospołeczną firma została dwukrotnie wyróżniona nagrodą Ubi Caritas.

{jumi [*9]}

Warszawa