updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Czarująca "Wspaniała"

  • Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
  • Dział: Film

„Wspaniała", czarująca i radosna komedia romantyczna, która stała się we Francji wielkim kasowym przebojem - to „Amelia" w świecie „Mad Men", jak pisała zagraniczna prasa.

W rolach głównych zobaczymy we „Wspaniałej" wielką gwiazdę francuskiego kina Romaina Duris („W rytmie serca", „Smak życia"), któremu partnerują Bérénice Bejo znana z oscarowego „Artysty" i Deborah Francois, laureatka Cezara dla najbardziej obiecującej młodej aktorki.

Jest młoda, piękna i pełna wdzięku. Ale ma bardzo mało wiary w siebie - 21-letnia Rose (Deborah Francois) marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć najlepszą pracę na świecie. W 1958 roku zajęcie, dające możliwość podróży i przygód, o którym śnią wszystkie nowoczesne dziewczyny to... praca sekretarki.

Już wkrótce Rose nie tylko dostanie szansę w firmie ambitnego i przystojnego Louisa (Romain Duris), ale też odkryje swój wyjątkowy talent. Dostanie dzięki niemu szansę zdobycia tysięcy wielbicieli i – być może – miłości mężczyzny, na którym jej najbardziej zależy... Żeby to wszystko osiągnąć Rose musi nauczyć się pisać na maszynie - i to bardzo szybko, najszybciej na świecie!

Witajcie w szalonym i kolorowym świecie lat 50., gdzie mistrzostwa świata w szybkim pisaniu na maszynie budzą większe emocje, niż ceremonia rozdania Oscarów i wybory miss Universe razem wzięte.

Film wejdzie na ekrany polskich kin 15 marca.
www.gutekfilm.pl

{jumi [*7]}

Warszawa