updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Zatrudnieni w sieci będą przebadani

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Zatrudnieni w sieci będą przebadani Fot. Biedronka

8 marca już po raz dziewiąty popularna sieć handlowa zaprosiła swych pracowników do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych „Razem zadbajmy o zdrowie”.

W tym roku zaproszenia trafiły do ponad 40 tys. zatrudnionych w Biedronce. Akcji towarzyszy także szeroka kampania promująca zdrowy tryb życia, skierowana również do klientów. Patronem akcji jest Polski Komitet Zwalczania Raka. Autorski program sieci Biedronka „Razem zadbajmy o zdrowie”, realizowany od 2005 r., umożliwia wszystkim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę skorzystanie ze specjalistycznych badań, pozwalających na zapobieganie i wczesne wykrycie groźnych chorób. Badania dla kobiet obejmują mammografię, USG piersi, cytologię, morfologię i konsultację internisty. Z kolei mężczyźni każdego roku mogą przeprowadzić kompleksowe badania analityczne, USG jamy brzusznej, EKG, diagnostykę prostaty oraz konsultację internistyczną. Pracownicy Biedronki są uprawnieni do czterech godzin zwolnienia z pracy na przeprowadzenie badań, które wykonywane są we współpracy z firmą Medicover. Zapewnia to szeroki dostęp do placówek medycznych w całym kraju.

Program promocji zdrowia wśród pracowników jest komunikowany za pomocą dedykowanych ulotek i plakatów oraz filmików dostępnych poprzez wewnętrzną stronę internetową. Pracownicy otrzymują specjalny kupon na badania wysyłany wraz z kompletem materiałów edukacyjnych oraz listą placówek medycznych, gdzie mogą przeprowadzić badania. Od kilku lat bohaterami kampanii są pracownicy Biedronki, którzy zostali ambasadorami badań. W tegorocznej odsłonie opowiadają oni o swoich pasjach i promują zdrowy styl życia udowadniając, że przeprowadzenie badań jest tak samo proste jak np. kopnięcie piłki, malowanie ust czy otwarcie spadochronu. Anna Sierpińska, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska od początku patronuje programowi:

- Program „Razem zadbajmy o zdrowie” rozwija się w odpowiedzi na oczekiwania naszych pracowników. Dzięki ich sugestiom rozszerzyliśmy zakres badań o możliwość konsultacji wyników w trakcie wizyty u internisty. Od trzech lat ambasadorami programu są nasi pracownicy, którzy zachęcają do badań i promują zdrowy tryb życia. Cieszy nas rosnący odsetek uczestnictwa i wzajemne propagowanie badań wśród pracowników. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki badaniom profilaktycznym można zapobiec i odpowiednio wcześnie wykryć chorobę, czego najlepszym dowodem są poruszające relacje naszych pracowników.

„Razem zadbajmy o zdrowie” pod względem liczby uczestników jest wyjątkową inicjatywą w skali całego kraju. Od 2005r. wysłanych zostało ponad 165 tys. zaproszeń na badania profilaktyczne dla kobiet i mężczyzn. Procent uczestnictwa wyniósł blisko 15 proc. dla kobiet i 6 proc. dla mężczyzn. Przeprowadzone wśród pracowników badania wykazały, że program oceniany jest przez nich jako cenny, potrzebny i wartościowy. Podobnego zdania są również uznane instytucje, które uhonorowały go licznymi nagrodami. Program „Razem zadbajmy o zdrowie” został dotychczas wyróżniony w Raporcie Dobrych Praktyk Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz zwyciężył w plebiscycie Know Health. Otrzymał także Nagrodę Zaufania Złoty OTIS 2011 – najważniejszą nagrodę konsumencką polskiego rynku farmaceutycznego.

Uzupełnieniem działań skierowanych do pracowników są materiały dostępne w sklepach i mediach ogólnopolskich, zachęcające również klientów do udziału w badaniach profilaktycznych. Dodatkowo pracownicy sklepów otrzymają specjalne przypinki promujące hasło „badam się. TO PROSTE!”. Partnerstwo z Polskim Komitetem Zwalczania Raka zapewnia merytoryczny nadzór nad opracowywanymi materiałami oraz informację o aktualnych możliwościach bezpłatnej profilaktyki dla Polaków. Kampania „Razem zadbajmy o zdrowie” potrwa do końca maja.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation