updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

"Miłość" na DVD

  • Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
  • Dział: Film
Wyróżniony "Miłość" na DVD

„Miłość" Michaela Hanekego, jeden z najgłośniejszych filmów ubiegłego roku, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes i Złotym Globem, a przed kilkoma dniami Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego oraz pięcioma Cezarami, zadebiutuje na DVD już 14 marca.

Głównymi bohaterami tej niezwykłej opowieści o sile miłości, czułości i poświęceniu są Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (nominowana za tę rolę do Oscara Emmanuelle Riva), małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Ich córka (Isabelle Huppert) mieszka z rodziną za granicą. Pewnego dnia Anne przechodzi silny atak, w wyniku którego jej stan zdrowia dramatycznie się pogarsza. Więzy uczuciowe od tylu lat łączące parę zostają wystawione na ciężką próbę.

Dwa tygodnie później – 28 marca – pojawią się na DVD także „Bestie z południowych krain", jedna z największych filmowych sensacji 2012 roku. Niezależny film, który otrzymał główną nagrodę na festiwalu w Sundance, Złotą Kamerę w Cannes zakończył fantastyczny dla siebie rok z 4 nominacjami do Oscara (za najlepszy film, reżyserię, scenariusz adaptowany i główną rolę żeńską dla 8-letniej Quvenzhané Wallis).

Główną bohaterką „Bestii z południowych krain" jest sześcioletnia Hushpuppy. Żyje ona w zapomnianej, odciętej od świata buntowniczej społeczności. Otaczający ją świat dziewczynka postrzega jako delikatną strukturę pełną żywych, oddychających, wzrastających i wpływających na siebie rzeczy. Kiedy więc największy od stuleci sztorm spada na miasto, Hushpuppy wie, że naturalny porządek wszystkiego, co dla niej ważne zostaje zachwiany. Zdeterminowana by naprawić walącą się strukturę świata, ocalić chorego ojca i uratować tonący dom, mała bohaterka swoją siłę i niezwykłą mądrość przeciwstawi nadciągającemu niebezpieczeństwu.

Dodatkowo na płycie z „Bestiami z południowych krain" znajdą się wywiady z aktorami i twórcami filmu.

{jumi [*7]}

Więcej w tej kategorii: « „Gorejący krzew" Władza w kinach »

Warszawa