updated 12:37 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Makowski podpisze Miłość czy pieniądze

Wyróżniony Makowski podpisze Miłość czy pieniądze
W najbliższą sobotę 22 maja na Targach Książki w Warszawie Ryszard Makowski będzie podpisywał swoją nowa książkę „Miłość czy pieniądze".

Druga najlepsza {jumi [*4]}męska książka dla kobiet.

Rafał Ziemkiewicz: Rysiek słynie z tego, że regularnie mnie zaskakuje i nie da się go zaszufladkować.  Gdy już byłem pewien, że znam go jako sprawnego kabareciarza okazało się, że drzemią w nim talenty niezłego organizatora. Gdy sądziłem, że ostatecznie czeka go los dobrego menagera Rysiek ponownie zabrał się za muzykę, a potem skutecznie przerzucił na… cięty polityczny komentarz. Teraz pisze książkę za książką. Czy więc jest pisarzem? Jak znam życie lada moment znów nas czymś nieźle zaskoczy! Ciekawe czym?

Roman Czejarek – Lato z Radiem: W niespełna pół roku po debiucie literackim (Miłość czy sport) znany satyryk Ryszard  Makowski proponuje kolejną dowcipną i  przyjemną w odbiorze powieść,  ze zwartą, a momentami zaskakującą fabułą.
Miłość czy pieniądze to dalsze perypetie redaktora sportowego Ryśka i jego narzeczonej, a zarazem przełożonej – Malwiny.  Tym razem kanwą powieści jest poszukiwanie przez głównego bohatera pracy, po dyscyplinarnym zwolnieniu z redakcji gazety (nie bez znaczenia były tutaj dwa drinki w pubie „Pod Kogutem” oraz zemsta Naczelnego, głównego antagonisty Ryśka).
Znalezienie nowego miejsca zatrudnienia okazuje się dosyć trudne, nawet w takim mieście jak Warszawa. Romans z Malwiną przechodzi sinusoidalnie przez lepsze i gorsze momenty, ale udaje się doprowadzić do oświadczyn na Wielkanoc i związek osiąga stan oficjalnego narzeczeństwa.
Jeśli ktoś poszukuje książki, by wytchnąć przez chwilę, to Miłość czy pieniądze jest idealną propozycją. Drugi raz udało się Ryszardowi Makowskiemu stworzyć opowieść bez sztampy i banału.
Miłość czy sport była reklamowana sloganem wymyślonym przez Rafała Ziemkiewicza – „Najlepsza męska książka dla kobiet”. Miłość czy pieniądze można polecieć jako „Drugą najlepszą męską książkę dla kobiet”.

Recenzję pierwszej części można przeczytać tutaj...

{jumi [*6]}

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/TppqEVD1ekE&hl=pl_PL&fs=1&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/TppqEVD1ekE&hl=pl_PL&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
Please provide full Credentials Infomation