updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Koleje Mazowieckie życzliwe dla kobiet

Takie plakaty będa wisiały w pociągach Kolei Mazowieckich Takie plakaty będa wisiały w pociągach Kolei Mazowieckich

„Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o. o aktywnie włączyły się w akcję społeczną „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” rozpoczętą na łamach czerwcowego wydania miesięcznika „M jak mama”. Przewoźnik po raz kolejny angażuje się w projekt, który ma na celu wsparcie przyszłych mam.


{jumi [*4]}W ramach akcji w pociągach pojawią się m.in. plakaty zwracające uwagę na fakt, że kobiety w ciąży potrzebują życzliwości otoczenia. Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Infrastruktury.

Akcja „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” w sklepach i środkach komunikacji miejskiej będzie promowana do końca lipca. Obok Kolei Mazowieckich w inicjatywę zaangażowały się: sieć aptek Dbam o Zdrowie, sklepy Carrefour, Polskie Koleje Państwowe i Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

- Dla Spółki Koleje Mazowieckie najważniejsi są pasażerowie, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby podróż naszymi pociągami była jak najbardziej wygodna. Szczególną uwagę zwracamy na kobiety w ciąży, a także na osoby podróżujące z małymi dziećmi. Stąd też oprócz piktogramów, w niektórych pociągach, zostały zainstalowane przewijaki dla niemowląt – Donata Nowakowska, rzecznik prasowy KM.

Przypomnijmy, że w poprzednim roku Koleje Mazowieckie wzięły udział w podobnym projekcie - Odmienny stan – odmienne traktowanie. W ramach tej akcji Spółka, jako jedyny przewoźnik, oznaczyła wybrane miejsca siedzące w pociągach specjalnym piktogramem przedstawiającym sylwetkę kobiety w ciąży.

 

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation