updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Almodovar w dobrej komediowej formie

  • Napisane przez m.b./mat. pras.
  • Dział: Film

Dziewiętnasty film kultowego hiszpańskiego reżysera zatytułowany "Przelotni kochankowie" to zwariowana komedia o pewnym feralnym locie do Meksyku.

Sam Almodóvar przyznaje, że „Przelotni kochankowie” są dla niego powrotem do najbardziej szalonego okresu w jego twórczości. Film, który zbiera świetne recenzje podbił już serca europejskich widzów. Wierni fani Almodóvara, którzy potajemnie marzyli o jego powrocie do jego dawnych szalonych komedii będą również zachwyceni „Przelotnymi kochankami”. Entuzjastyczne głosy krytyki przełożyły się na frekwencję „Przelotnych kochanków” w Hiszpanii, gdzie tylko podczas premierowego weekendu film zobaczyło blisko 250 tysięcy widzów. Wpływy do kas wyniosły prawie dwa miliony euro i tym samym najnowsza komedia Almodóvara może pochwalić się najlepszym otwarciem w karierze reżysera, o 100 tysięcy euro pobijając wynik „Volver”.   
 „Przelotni kochankowie” opowiadają o feralnym locie relacji Madryt – Meksyk. Na pokładzie samolotu spotkają się m.in. biznesmen, uciekający z kraju przed policją, młoda para w podróży poślubnej, nienasycony playboy z setką romansów na koncie i bohaterka plotkarskich magazynów, mająca haka na każdego polityka w kraju. Towarzyszy im trzech szalonych stewardów, którzy zrobią wszystko – dosłownie WSZYSTKO - aby umilić pasażerom każdą chwilę lotu. Pod wpływem, jak się wszystkim wydaje, nieuchronnie zbliżającej się katastrofy lotniczej, znajdujący się w samolocie pasażerowie i personel pokładowy, postanawiają wyznać sobie najbardziej wstydliwe sekrety i wyjawić skrywane fantazje erotyczne...
W rolach głównych największe gwiazdy hiszpańskiego kina, a zarazem ulubieni aktorzy reżysera: Cecilia Roth („Wszystko o mojej matce”), Javier Cámara („Porozmawiaj z nią”), Blanca Suarez („Skóra, w której żyję”), Lola Dueñas („Volver”), Paz Vega („Sex i Lucia), Carmen Machi („Porozmawiaj z nią”), a także Penélope Cruz i Antonio Banderas.
Premiera 5.04, reżyseria: Pedro Almodóvar
{jumi [*7]}

Please provide full Credentials Infomation