updated 4:14 PM CEST, May 21, 2019
A+ A A-

Recital Grazyny Łapińskiej na Pradze

Grażyna Łapińska podczas recitalu. Fot. Marcin, ze zbiorów KT Datajana Grażyna Łapińska podczas recitalu.

Grażyna Łapińska zaprasza całe rodziny w dniu 28 maja 2010r. o godź.19.00, do Centrum Promocji Kultury Praga-Południe w Warszawie, przy ul.Podskarbińskiej 2 na recital pt. "Piosenki, które kochamy".Na koncert są zaproszoni wszyscy chetni wraz z rodzinami,  znajomymi, przyjaciółmi, sąsiadami itd.

{jumi [*4]}Grażyna Łapińska to piosenkarka z Łap. Zadebiutowała w 1990 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu. W tym samym roku śpiewała na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i podczas Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję". W 1993 roku jej recital na Ogólnopolskich Spotkaniach Artystycznych „W Okolicę Stwórcy" w Poznaniu został zarejestrowany przez TVP. Wielokrotnie brała udział w programach telewizyjnych. Wystąpiła również w Radiu Białystok, gdzie dała cykl koncertów (1994).

Koncertowała z takimi artystami, jak np.: Edyta Geppert, Halina Kunicka, Alicja Majewska, Wojciech Młynarski czy Grzegorz Turnau. Na zaproszenie Piotra Skrzyneckiego wystąpiła w „Piwnicy pod Baranami", gdzie jej występ został gorąco przyjęty przez publiczność. W grudniu 1994 roku w warszawskim Klubie Literackim „Ballada" wystąpiła w koncercie promującym wydana właśnie kasetę pt. „Taniec na żyletce". W następnym roku Grażyna Łapińska została zaproszona na koncert do Werony (Włochy). Jako jedyna z Europy Środkowo-Wschodniej reprezentowała Polskę na III Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych „ Art & Soul" w Los Angeles w USA. Festiwal ten organizowany jest, co 5 lat, powstał z inicjatywy Jean Kennedy Smith w 1974 roku i cieszy się ogromną popularnością. 25-minutowy recital Grażyny Łapińskiej wzbudził wówczas duże zainteresowanie zagranicznych mediów.

Jesienią 2002 r. została zaproszona do udziału w warszawskim koncercie poświęconym Jonaszowi Kofcie. W 2003 r. wystąpiła z recitalami w Wilnie i Druskiennikach na Litwie. W 2004 r. ukazała się płyta pt. "Piję wino, piję życie" wydana przez Polskie Radio. W tym samym roku Grażyna została zaproszona ze swoim recitalem do USA na IV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych - "Art&Soul" w Waszyngtonie.

Wiosną 2006 r. Polskie Radio wydało jej kolejną płytę pt. "Zaufać snom". Cały czas występuje w wielu klubach i szkołach ponadpodstawowych na zaproszenie młodzieży. Bierze udział w koncertach plenerowych. Swoimi recitalami uświetnia wiele spotkań i przeglądów artystycznych w różnych miejscach w Polsce, gdzie za niebanalną interpretację i ciekawe aranżacje zyskała uznanie i wiernych fanów.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation