updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Wspierają działania Ad Gentes

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Wspierają działania Ad Gentes Fot. Biedronka

Znani są już zwycięzcy konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji” organizowanego po raz dwunasty przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości polskich dzieci i młodzieży na los ich rówieśników w krajach misyjnych.

Partnerem konkursu jest sieć sklepów Biedronka. Tegoroczne hasło jego XII edycji brzmi: „Powołani, aby ukazywać blask Słowa prawdy”. Dzieci, podzielone na trzy grupy wiekowe, mogły zgłaszać prace na podany temat w następujących kategoriach: literacka, plastyczna, charytatywna, scenariusz lekcji i muzyczna. W Konkursie wzięło udział ponad 300 szkół. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wyłoniono 42. finalistów. Lista zwycięzców znajduje się na stronie internetowej www.adgentes.misje.pl. Finał konkursu odbędzie się 1 czerwca w Sokołowie Podlaskim.

Konkurs jest gestem solidarności i jedności z potrzebującymi, uczy współczucia
i szacunku dla drugiego człowieka i innej kultury oraz zwiększa zainteresowanie pracą misjonarzy i misjonarek. Inicjatywa z roku na rok zyskuje sobie coraz większą popularność, ponieważ jej cele łączą w sobie uniwersalne wartości humanistyczne i etyczne. W dotychczasowych edycjach wzięło udział kilka tysięcy szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs pozwolił dzieciom z Polski zarówno nawiązać kontakt, jak i rozwinąć stałą współpracę z rówieśnikami w krajach, gdzie pracują polscy misjonarze.

Biedronka zaangażowała się po raz kolejny w konkurs „Mój Szkolny Kolega z Misji”, ponieważ jego założeniem jest pobudzenie do działań całych społeczności szkolnych i środowisk lokalnych oraz zainspirowanie wielu ciekawych inicjatyw. Placówki sieci są zlokalizowane w ponad 800. miejscowościach w całym kraju. Firma chętnie wspiera akcje, których celem jest nie tylko pomoc potrzebującym, ale przede wszystkim te, które wpływają na integrację i aktywację lokalnych społeczności.

Sieć sklepów Biedronka od początku swojej działalności w Polsce troszczy się także o rozwój najmłodszych. Jest zaangażowana m.in. w realizację rodzinnych festynów z okazji Dnia Dziecka, organizowanych przez Caritas. Wspierała także prace badawcze prowadzone na rzecz budowy sztucznej komory serca dla dzieci. Sieć prowadzi też własne akcje charytatywne, w tym m.in. kampanię promującą darowizny na rzecz najmłodszych w ramach przekazania 1 proc. podatku, czy zbiórki żywności – wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności. Trzykrotnie wsparła również Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w piłce nożnej w ramach projektu „Nadzieja na Euro”.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl