updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Sprawdzą wzrok najmłodszych

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Sprawdzą wzrok najmłodszych www.sxc.hu

Dzień Dziecka będzie szczególnie obchodzony na warszawskiej Pradze. Konkursy i zabawy to tylko część atrakcji, które czekają na najmłodszych.

W Kinie Praha, 1. i 2. czerwca, każde dziecko będzie mogło bezpłatnie zbadać swój wzrok. Mobilny gabinet optometryczny przygotują specjaliści Johnson & Johnson Vision Care. Będzie czynny w godz. 10-14.

Wadę wzroku, w przypadku dziecka, trudno rozpoznać samemu. Problemy z czytaniem, błędy przy przepisywaniu tekstów, zarówno z tablicy jak i z książki, to mogą być pierwsze sygnały, że ze wzrokiem dziecka dzieje się coś złego. Eksperci alarmują, że podobne symptomy łatwo pomylić i uznać za oznakę braku dyscypliny. Dopiero później okazuje się, że nasza pociecha ma wadę wzroku, ale wtedy może być już za późno na szybkie i skuteczne leczenie.

Mobilny gabinet w Kinie Praha jest częścią wydarzeń organizowanych z okazji Dnia Dziecka w kinie.Składają się na nie m.in. projekcje bajek, zabawy z animatorami, warsztaty plastyczne oraz szereg konkursów z nagrodami.

Wstępne badanie wzroku

Optometrysta wykona badanie komputerowe oraz sprawdzi, jak widzi dziecko, prezentując mu odpowiednie optotypy (litery i cyfry lub, młodszym dzieciom, obrazki). Po oszacowaniu ostrości wzroku zostaną przeprowadzone testy mające na celu sprawdzenie widzenia stereoskopowego (postrzeganie głębi i odległości) oraz wykluczenia zezów ukrytych. Jedną z atrakcji będzie tzw. test „muchy”, polegający na założeniu dziecku specjalnych okularów, w których wspomniana mucha stanie się trójwymiarowa. Dzieci z zaburzeniami zobaczą muchę jako płaski obraz. Do diagnozy problemów dotyczących ustawień oczu zostanie przeprowadzony tzw. cover-test. Polega on na zasłanianiu oczu, każdego z osobna. Na podstawie obserwacji specjalista może ocenić ich stan. Za pomocą tzw. Tablic Ishihary zostanie przeprowadzony test widzenia barwnego, który pozwoli ocenić czy dane dziecko prawidłowo rozpoznaje kolory i nie jest np. obciążone daltonizmem.

Należy zadbać, aby wada wzroku nie przeszkadzała i pozwalała w pełni cieszyć się życiem. Czas dorastania jest kluczowy w wykształcaniu narządu wzroku, dlatego tak ważne są okresowe badania u specjalisty.

Firma Johnson & Johnson Vision Care jest światowym producentem soczewek kontaktowych. Kluczową częścią strategii firmy jest odpowiedzialność za swoje produkty. Szereg publikacji i szkoleń o charakterze edukacyjnym prowadzonych dla specjalistów, organizacja Międzynarodowego Sympozjum Naukowego ACUVUE EyeHealth Advisor, a także prowadzenie kampanii społecznych towarzyszących Światowemu Dniu Ochrony Wzroku, to ogromny wkład w poprawę jakości życia pacjentów, szczególnie tych najmłodszych.

{jumi [*9]}

Więcej w tej kategorii: « Wspierają działania Ad Gentes
Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl