updated 12:37 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Dzień Dziecka na mazowieckiej kolei

Z okazji Dnia Dziecka Koleje Mazowieckie podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców województwa mazowieckiego. Największą niespodzianką będzie niezwykła wizyta w wybranych lokomotywowniach połączona z... podróżą dookoła świata.

{jumi [*4]}Spółka „Koleje Mazowieckie – KM" zorganizowała specjalny konkurs, do którego zostali zaproszeni uczniowie klas 1 – 3 szkół podstawowych w Sochaczewie, Warszawie Praga Południe i gminie Tłuszcz. Główną nagrodą będzie wizyta w wybranych Sekcjach Napraw i Eksploatacji Taboru.

Konkurs nosi tytuł: „Nie za Mali na Dużą Podróż, czyli jak bezpiecznie podróżować pociągiem". W jego ramach dzieci muszą przygotować prace poruszające tematykę bezpiecznego podróżowania koleją. Forma i sposób przygotowania pracy są dowolne, mogą to być np.: rysunek, historyjka obrazkowa, wyklejanka, opowiadanie lub wiersz. Z prac zgłoszonych do konkursu, kapituła wybierze 3 najbardziej oryginalne oraz najpełniej pokazujące temat bezpiecznego podróżowania pociągiem ( po jednej ze szkół z Sochaczewa, Warszawy Pragi Południe i gminy Tłuszcz).

Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni na wycieczki do Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Spółki, zgodnie z następującym harmonogramem:

§ 31 maja 2010 r. – Sekcja Napraw i Eksploatacji Taboru Sochaczew

§ 1 czerwca 2010 r. – Sekcja Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów

§ 2 czerwca 2010 r. – Sekcja Napraw i Eksploatacji Taboru Tłuszcz

W trakcie spotkań w wyżej wymienionych sekcjach odbędzie się pogadanka na temat bezpiecznego podróżowania pociągiem, poprowadzona przez pracownika Wydziału Bezpieczeństwa Kolei Mazowieckich oraz policjanta. Następnie dzieci zostaną zaproszone do zwiedzania sekcji, w trakcie którego będą mogły odkryć m.in. tajemnice jakie kryje kabina maszynisty. Ostatnim elementem imprezy będzie udział dzieci w animacji pod tytułem „Podróż dookoła świata", w skład której wejdą gry i zabawy sportowe ( m.in. wyścigi statków origami, quiz wiedzy o świecie, smaki kuchni śródziemnomorskiej, konkurs na najdłuższy włoski makaron, tańce w holenderskich chodakach) oraz warsztaty artystyczne (kulinarne, rzeźbiarskie, a także rewia mody). Dodatkowo zostanie przygotowany kącik malowania twarzy i modelowania balonów.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation