Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/1404.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/1404
updated 4:14 PM CEST, May 21, 2019
A+ A A-

AMO DAY nowe przedszkole w Radości

Wyróżniony Aleksandra Ciejek prowadząca popularny program dla dzieci w TVP „Budzik" Fot. Kamil Ciepeńko Aleksandra Ciejek prowadząca popularny program dla dzieci w TVP „Budzik"
Dopisała pogoda, dopisali też goście. W sobotnie popołudnie w warszawskiej Radości, przy ul. Garncarskiej 48, kilkadziesiąt maluchów bawiło się w najlepsze, podczas gdy ich rodzice spędzali czas na rozmowie i wymianie doświadczeń, m.in. z pracownikami nowego przedszkola AMO Radość, które tego dnia zorganizowało dzień otwarty dla rodziców i ich pociech.

{jumi [*4]}– Wrr... jestem tygrysem – krzyczy 4-letni Staś, umalowany przez jedną z animatorek zabawy. – Ale brakuje ci tygrysich zębów – dodaje z uśmiechem Karolina, rówieśniczka umalowana w biedronkę.

W dużym, przestrzennym i bezpiecznym ogrodzie, co i raz było słychać dźwięki policyjnej syreny, oczywiście tej dziecięcej, oraz plastikowy warkot koparki. Te dwie zabawki były najpopularniejsze wśród chłopców. Dziewczynki z kolei najlepiej odnalazły się... w kuchni, oczywiście też tej dziecięcej, jednak zaopatrzonej we wszystkie niezbędne elementy.

Nie lada furorę zrobiła wśród najmłodszych zabawa pod hasłem „Czarowanie tęczy", czyli harce w ogrodzie z ogromną kolorową chustą Klanza. – Kształt chusty przypomina spadochron, a w środku znajduje się niewielki otwór – mówi Magdalena Jurewicz, kierownik przedszkola. – Najciekawsze jest to, że podczas takich zajęć, to właśnie dzieci same wymyślają zabawy.

{gallery}1404{/gallery}

Gościem specjalnym imprezy, była małpka „Tiki", która wspólnie z aktorami teatru Narwal przekonywała przedszkolaków o tym, jak ważne jest słuchanie rodziców i nauczycieli. Najmłodszym towarzyszyli oczywiście rodzice, którzy z nie mniejszą uwagą śledzili perypetie „Tiki".

Kolejnym punktem zabawy było puszczanie mydlanych baniek. Nie były to jednak zwykłe bańki, ale ogromne masy mydlanej piany, które fruwały wśród zaskoczonych uczestników pikniku. – Pfuuu... nie mogę, nie mam tyle siły! – narzekał 5-letni Dominik, który próbował wydmuchać jedną z baniek. Na szczęście obok była mama, z którą wspólnymi siłami wydmuchali prawdopodobnie największą tego dnia bańkę w całej Radości!

Piknik był też okazją, aby poznać innowacyjne metody prowadzenia zajęć dla przedszkolaków, m.in. metodę Glena Domana, opartą na globalnej formie nauki czytania, metodę Marty Bogdanowicz, dzięki której dziecko odkrywa świat poprzez zmysły oraz metodę „Ruchu Rozwijającego" opracowaną przez Weronikę Sherborne.

Rodzice, podczas gdy ich dzieci spędzały czas na zabawie w ogrodzie i w środku przedszkola, mogli spokojnie porozmawiać, wymienić doświadczenia, a także zadać pytania pracownikom placówki dotyczące rozwoju i wychowania ich pociech. Jednym z gości specjalnych pikniku była Aleksandra Ciejek, prowadząca popularny program dla dzieci w TVP „Budzik", wraz z mężem Rafałem Ziemkiewiczem, dziennikarzem i publicystą, i oczywiście wspólnie z dziećmi. Z rodziną pojawił się również Marcin Wolski, dziennikarz i satyryk.

AMO Radość jest jedną z trzech placówek sieci zespołów przedszkolnych AMO Play&Learn. Nowo otwartą placówkę w warszawskiej Radości wyróżnia przede wszystkim przestrzenny i bezpieczny ogród oraz innowacyjny program wychowawczy. W ofercie placówki oprócz tradycyjnych zajęć przedszkolnych znajdują się też zajęcia ogólnorozwojowe dla maluchów już od szóstego miesiąca życia, w których mogą uczestniczyć również rodzice. – Zapraszamy do odwiedzin naszego przedszkola – zachęca Jurewicz – Rozpoczynamy właśnie zapisy na nowy rok. W naszej placówce znajdzie się również żłobek oraz ciekawa oferta dla najmłodszych solenizantów i jubilatów, czyli imprezy urodzinowe.

Przedszkole mieści się nieopodal stacji kolejowej Warszawa-Radość oraz głównej arterii dzielnicy - ul. Patriotów.

AMO Radość
ul. Garncarska 48
tel. 22 615 75 14
tel. kom. 517 234 996
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation