updated 8:56 AM CEST, May 18, 2019
A+ A A-

Budma 2010 – zrównoważone budownictwo

Targi Budma 2010 rozpoczęte www.mtp.pl Targi Budma 2010 rozpoczęte

19 stycznia pod hasłem „Zrównoważone budownictwo - ekonomia, ekologia, człowiek” rozpoczęły się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma 2010. Jest to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie targowe skierowane do przedstawicieli branży budowlanej.

Poświęcenie tegorocznej edycji targów tematyce zrównoważonego budownictwa stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie zasadami ekologii, ekonomii i ergonomii w optymalizacji sprawności energetycznej budynku, zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalności użytkowej oraz zminimalizowania skutków oddziaływania na środowisko naturalne. W 2020 r. w całej Unii Europejskiej zmianie  ulegną dotychczasowe standardy budowania. Powstawać będą wyłącznie obiekty o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię.

Na zbliżających się targach zobaczyć będzie można nowoczesne propozycje około 1350 czołowych producentów i dystrybutorów z 32 krajów. Wystawcy będą mieli do dyspozycji pawilony o łącznej powierzchni 60 tys. m2. Szacuje się, że w tym roku targi odwiedzi aż 60 tys. zwiedzających.

Jak co roku największą atrakcją dla zwiedzających będą liczne nowości prezentowane przez wystawców. Wśród wielu ciekawych propozycji na targach po raz pierwszy pokazane zostaną m.in. innowacyjne „Okna Picasso”, których niepomalowana wewnętrzna framuga pozwala na dowolną aranżację np. pokojów dziecięcych. Kolejnym ciekawym  rozwiązaniem jest  „System Inteligentnego Domu Domintel” dający możliwość sterowania różnorodnymi funkcjami domu za pomocą paneli, pilotów, internetu czy telefonów komórkowych. W ideę zrównoważonego rozwoju wpasowuje się także zasilana energią słoneczną latarnia, wykonana
w technologii LED.

W tym samym czasie co Budma odbywają się w Poznaniu również inne wydarzenia targowe powiązane z sektorem budowlanym. Są to: Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Drogowych, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego Bumasz, CBS - Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness i SPA oraz Targi Branży Szklarskiej Glass.
Ostatnio zmienianywtorek, 26 styczeń 2010 11:05
mp

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej w tej kategorii: Współczesny design »
Please provide full Credentials Infomation