updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Finał „Pociągu na scenę” w Teatrze Ateneum

Finał „Pociągu na scenę” w Teatrze Ateneum PKP PLK

W najbliższą niedzielę, 13 czerwca, w samo południe w Teatrze „Ateneum” w Warszawie odbędzie się finał konkursu dla uczniów szkół podstawowych „Pociąg na scenę” organizowanego przez PKP PLK. W finale spotka się 8 solistów, 5 zespołów i 2 chóry.

{jumi [*4]}Konkurs ma na celu wspieranie edukacji muzycznej dzieci oraz rozbudzenie zainteresowania koleją. Każdy zainteresowany może bezpłatnie obejrzeć finał. Podczas spotkania prasowego, które odbyło się 10 czerwca w centrali PKP PLK, przedstawiciele spółki i członek jury podsumowali eliminacje, przeprowadzone w kwietniu i w maju w sześciu miastach ( Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu). W warszawskich eliminacjach dwa pierwsze miejsca przypadły ex aequo Agacie Kaczmarskiej za wykonanie piosenki „Kolejowy sen” zespołu Wawele i Julii Kuszkowskiej, która wykonała piosenkę „Wyruszamy w świat” Magdaleny Zaręby. Jury wyróżniło Konrada Łukasika za piosenkę autorską pt. „W podróży”.

- Muzyka i taniec to dobre sposoby, by obudzić u najmłodszych zainteresowanie tematyką kolejową – pasją, którą można zarazić się niezależnie od wieku – mówił Grzegorz Kędziora, członek zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Stąd pomysł na konkurs. Przyznam, że zainteresowanie tą inicjatywą przerosło nasze oczekiwania. O dużym zainteresowaniu uczestników wspomniała również Katarzyna Gawlik-Tarnowska, dyrektor Biura Informacji i Promocji PKP PLK. Na uwagę zasługuje nie tylko ilość – bo do eliminacji zgłosiło się naprawdę wielu uczestników – ale i jakość. Nie brakowało wykonawców reprezentujących mimo młodego wieku naprawdę wysoki poziom. Zdarzali się tacy, którzy wykonywali piosenki napisane przez siebie – poinformowała pani dyrektor.

Uczestnicy konferencji zaprosili warszawiaków wraz z rodzinami do Teatru „Ateneum” (ul. Jaracza 2). Wejście na finałowy koncert jest bezpłatne. Początek 13 czerwca o godz. 12:00. Pełna lista uczestników finału oraz relacje z eliminacji w poszczególnych miastach jest dostępna na stronie internetowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.: http://www.plk-sa.pl/konkurs-wokalny.html.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl