updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Dzień Słowacki w Warszawie

Wyróżniony Impreza na Polach Mokotowskich fot.: Cezary Rudziński Impreza na Polach Mokotowskich
Dzień Słowacki w Warszawie zorganizowało Słowackie Centrum Turystyki w Warszawie. Kilkugodzinna impreza odbyła się w pubie Lolek na Polu Mokotowskim w dniu I tury wyborów prezydenckich w Polsce. Okazją zaś był transmitowany na żywo z Republiki Południowej Afryki mecz drużyn Słowacji i Paragwaju w Mistrzostwach Świata 2010.

{jumi [*4]}Jak podkreślił dyrektor SCT Jan Bošnovič, było to zarazem podziękowanie za to, że dzięki zwycięstwu w eliminacjach z drużyną polską, Słowacja po raz pierwszy, i to jako jedyny kraj z Europy środkowej i wschodniej, uczestniczyła w tej prestiżowej imprezie. Niestety, mimo gorącego dopingu w warszawskim pubie zarówno kibiców słowackich jak i polskich, mecz ten Słowacja zasłużenie przegrała 0:2.

Możliwość obejrzenia tego meczu było główną, ale nie jedyną atrakcją Dnia Słowackiego. Imprezy trwały od godz. 12.00 aż do 20.00. W programie znalazły się filmy turystyczne o Słowacji, zabawy i animacje z nagrodami dla dzieci, które bawiły się świetnie.

A po meczu pokaz kulinarny i degustacja słowackiej potrawy narodowej „bryndzové halušky" przygotowane przez słowackich kucharzy oraz trunku „Tatranský čaj 52%". W menu pubu znalazł się tego dnia słowacki smażony ser z frytkami po 22 zł porcja oraz piwo „Złoty bażant" z serowym warkoczem w cenie 12 zł.

Koncertowały zespoły „Drużyna" i G – Strinx, odbył się również konkurs wiedzy o Słowacji i loteria fantowa – obie imprezy z nagrodami, wśród których główną był weekendowy pobyt na Słowacji.

{jumi [*7]}

Please provide full Credentials Infomation