updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Nowy początek Próżnej

  • Napisał 
  • Dział: Biznes
Nowy początek Próżnej Jones Lang LaSalle

Nowe centrum biurowe "Próżna Office Le Palaise" powstanie w dwóch przyległych kamienicach, przy ulicy Próżnej 7 i Próżnej 9 w Warszawie. Kamienice zostaną odrestaurowane pod ścisłą kontrolą konserwatora zabytków.

{jumi [*4]}Inwestycja rozpocznie się w październiku br., zakończenie planowane jest w połowie 2012 r. Zbuduje ją firma Warimpex, która otrzymała już pozwolenie na budowę. Międzynarodowa spółka doradcza Jones Lang LaSalle została wybrana na wyłącznego doradcę ds. komercjalizacji nowego biurowca.

Jerzy Krogulec, prezes Warimpexu Polska powiedział: - po latach przygotowań ruszamy z rewitalizacją historycznych kamienic przy ul. Próżnej 7 i 9. Odrestaurowane budynki wpiszą się w szerszą koncepcję odtworzenia historycznej śródmiejskiej tkanki miejskiej w rejonie pl. Grzybowskiego, której częścią jest odnawiany aktualnie sam pl. Grzybowski. Naszą ambicją jest, aby projekt z którym ruszamy na jesieni tego roku, był pierwszym z wielu projektów realizowanych w tym obszarze przez Warimpex.

Michał Lis, konsultant w dziale wynajmu powierzchni biurowych w Jones Lang LaSalle dodaje: - Jest to jedna z niewielu inwestycji w Warszawie, która łączy historyczną architekturę z najwyższej jakości nowoczesną powierzchnią biurową. Warto wspomnieć, że oprócz fasady, także części powierzchni zostanie przywrócony historyczny charakter, obejmujący takie elementy jak wysokiej jakości mozaika czy rzeźbienia w gzymsie. Ponadto dogodna lokalizacja w samym sercu miasta, z widokiem na odnowiony Plac Grzybowski spowoduje, że będzie to jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji w Warszawie. Jestem przekonany, że nowe centrum biurowe spotka się z ogromnym zainteresowaniem potencjalnych najemców.

Pow. użytkowa nowej inwestycji liczyć będzie około 5,8 tys. m kw. Powierzchnie dostępne będą od 150 do 5000 m kw., z możliwością łączenia na jednym poziomie obu kamienic. Parter oraz przyziemie zostaną przeznaczone pod wynajem dla sklepów, punktów usługowych, restauracji oraz kawiarń. W podziemiach dostępny będzie parking.

{jumi [*9]}

Warszawa