updated 4:01 PM CET, Jan 16, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Koleje Mazowieckie bardziej bezpieczne

  • Napisał 
  • Dział: Biznes
Wyróżniony Koleje Mazowieckie bardziej bezpieczne Koleje Mazowieckie

W taborze spółki Koleje Mazowieckie trwa proces montażu urządzeń łączności satelitarnej (odbiorników GPS) oraz do transmisji danych (modemów GPRS).

{jumi [*4]}Dzięki nim, najpóźniej od początku przyszłego roku, pasażerowie dowiedzą się na bieżąco gdzie w danym momencie znajduje się pociąg, na który oczekują – czy będzie spóźniony i kiedy dokładnie przyjedzie. Urządzenia te powinny także wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pasażerów. Dotąd zamontowano ponad 130 takich zestawów elektronicznych „śledzących” ruchy pociągów KM, a do końca br. zamontowanych zostanie 469 kompletów tego typu urządzeń w 240 jednostkach taboru KM. Jest to największe i jedyne w Polsce tego typu przedsięwzięcie przewoźnik kolejowego na taka skalę i tak kompleksowo przeprowadzone.

Zestawy montowane w taborze KM umożliwiają przesyłanie jego danych identyfikacyjno-lokalizacyjnych z dowolnego miejsca objętego sygnałem satelitarnym GPS. System pozwoli ewidencjonować i zarządzać taborem, a także zarządzać przewozami i ułatwi zarządzanie operacyjne KM. Zestawy GPS i GPRS umożliwią także m.in. wyświetlanie odpowiednich informacji wewnątrz samych pociągów, informowanie pasażerów o kursowaniu pociągów w czasie rzeczywistym: na stacjach, w internecie i w telefonach komórkowych. Spółce Koleje Mazowieckie ułatwią rozliczenia wykonania pracy eksploatacyjnej i umów z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi i Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie.

Zarząd KM poinformował także o wynikach przewozów pasażerskich w I połowie br. W tym zakresie zajął drugie miejsce w Polsce (z usług spółki skorzystało ponad 26,7 mln osób) z niespełna 20-proc. udziałem w rynku. Do końca br. KM chcą przewieźć 53 mln pasażerów.

{jumi [*9]}

Warszawa