updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

ICE może uratować życie

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają
na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.


{jumi [*4]}Służby te proponują, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.

Ratownicy proponują, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym.

Dziś ICE jest już znanym na całym świecie kodem ratującym życie. Stosuje się go przeważnie w dwóch formach: w książce adresowej telefonu komórkowego - jako kontakt „ICE" lub na karcie „ICE" wielkości wizytówki.
Na terenie Polski dystrybucją kart „ICE". zajmuje się Polski Czerwony Krzyż. W sprzedaży są karty do samodzielnego wypełniania w cenie 3,50 zł. Taki kartonik jest trwały, łatwy w obsłudze oraz nie wymaga logowania się w Internecie. Klient otrzymuje kartę zaraz po dokonaniu wpłaty. Karta wykonana jest z trwałego materiału, a pola, na których wpisuje się dane właściciela karty oraz osób kontaktowych zabezpieczone są przed zniszczeniem.

Więcej szczegółów na stronach: 

www.pck.pl

www.ratmed.pl

Pomysł jest prost i łatwy w realizacji. Nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ta ma zasięg europejski.

Wpisz ten numer teraz do swojej komórki!

{jumi [*5]}

Ostatnio zmienianysobota, 20 listopad 2010 07:48
Alicja Micuła

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl